Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik lehetőséget vàlasszam?

Melyik lehetőséget vàlasszam?

Figyelt kérdés

Van egy logisztikai és szállítmányozási ügyintéző szakmám, valamint angolul középfokon beszélek és szeretném fejleszteni magamat még egy picit.


Igazából egy német középfokon vagy egy kermar diplomán gondolkodtam. Az egyetem 3.5 év lenne és 2mFt, amíg a németet kb 1.5-2év alatt leraknám 0-ról, középre 500eFt-ból még magántanárral is.


Kérdésem az lenne, elég elhelyezkedni, jó helyre ezzel a szakmával és 2 nyelvvel vagy inkább fektessek több pénzt és időt és egyetemre menjek de akkor nem biztos hogy a németet később leraknám.


Melyik opció lenne a jobb? A + nyelv könnyebb lenne, de nem tudom elég lenne-e, hogy jól fizető állást kapjak pl: Pest megyében :/



2022. jan. 8. 16:02
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!