Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ilyen érettségi eredménnyel...

Ilyen érettségi eredménnyel milyen szakot válasszak szerintetek?

Figyelt kérdés

Emelt Töri: 94%

Magyar:91%

Matek: 35%

Angol: 81%


Legközelebb a gazdasági szakok állnak hozzám, illetve a politológia.

Alapvetően jó voltam matekból (4,5 átlag) amikor éppen volt matektanárunk, 4 gimnáziumi évemből 1,5 évig adatott meg ez a lehetőség. Ennek köszönhetően a gazdasági szakokat ki kell zárnom, mivel ilyen matek alapokkal nem hiszem, hogy eltudnám végezni... Maradt a politológia, ami borzasztó érdekes szak számomra, és borzalmasan tetszik. De tisztába vagyok vele, hogy nagyon nehéz vele elhelyezkedni. Van olyan humán szak, amivel relatív könnyen lehet munkát találni?



2023. júl. 13. 02:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
De milyen munkát szeretnél? Mert ok, érdekel a szak, de az semmit nem jelent, egy akármilyen bscvel, akár politológiával is el lehet helyezkedni olyan helyeken ahol csak a diplomát kérik (pl multi adminisztraciós melók). De ha politikus akarsz lenni akkor ahhoz meg nem kell politológia szak. Amugy meg azt tanuld ami érdekel. 5. Érretségi tárgyad mi volt?
2023. júl. 13. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

[link]

Itt tudsz leszűrni tárgyanként, munkarendre, finanszírozásra


Angol és töri miatt szerintem lesz bőven lehetőséged.

2023. júl. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem javitsd ki a matekot. Keress egy jo tanart, keszulj fel es meglatod milyen lesz. Ha alapvetoleg jo voltal belole ne tantoritson el.


Esetleg bolcsesz szakok nem erdekelnek?

2023. júl. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igazából érdekelnek, csak olyan szakot szeretnék választani amivel lesz munkám. 😅
2023. júl. 15. 06:08
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, már az előbb leírtam, ahhoz, hogy legyen munkád, nem a szak a legfontosabb, hanem a diploma megléte. De ha tutira akarsz menni, akkor bármilyen info, mérnök, orvos, gazdasági-pénzügyi szak stb stb .. meg amit az internet szajkóz.


Inkább azzal foglalkozz, hogy olyan szakmád legyen amit szívesen is csinálsz, én elég spéci bölcsész szakot végeztem, egész család azt mondta ezzel nem lesz munkám, hát de lett, több is és kiemelt területeken.néha dolgoztam más szektorba, simán felvettek diplomásként, de sosem bírtam sokáid mert azokat nem szerettem, mindig visszatértem a szakmámhoz.


Amúgy meg menj fel profession.hura és rágd magad végig pár hirdetésen, sztem ez a legtutibb módja, hogy képet kapj mit várnak el munkahelyen.

2023. júl. 17. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%
#5: Milyen szakot végeztél, és mit dolgozol?
2023. júl. 17. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!