Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2024-es pontszámítás során is...

2024-es pontszámítás során is lehet az OKJ-s vizsgaeredményt négyszerezni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok ,hogy lesz-e esély a 2024-es új pontszámítási rendszerben arra ,hogy az OKJ vizsgaeredményt megnégyszerezni?


Próbáltam utánajárni a felvin-n erről, de semmit nem találtam róla. Az ideiben még lehet, mert az egyik ismerősöm ugyanazt azt az OKJ-t végezte el, ötös érdemjeggyel, amit én fogok. Ennek köszönhetően 400 pontja lett.



2023. júl. 13. 17:59
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Okj-re nem külön pluszpontot kapsz és ennyi?


Az érettsegit lehet duplázni, ott is kettő átlagát. Azért egy egész felvételit kiváltani egy semmitérő OKJ négyszerezéssel vicces lenne.

2023. júl. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De van olyan lehetőség ,hogy az OKJ eredményt megnégyszerezni. Viszont csak bizonyos OKJ-t lehet.


UPDATE, ha valakit érdekel: "Tisztelt Érdeklődő!



A pontszámítási módszerek tekintetében nem lesz változás a 2024-től érvénes felvételi szabályokban sem, tehát pl. a szakirányú szakképesítés esetében a szakmai vizsga négyszerese alapján történő pontszámításra továbbra is lehetőség lesz.



Kérjük, amennyiben válaszol levele tartalmazza az előző levélváltásokat is."

2023. júl. 14. 18:22
 3/7 szabiszabi77 ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

A pontszámítás módja valószínűleg megmarad, viszont benne van a pakliban, hogy szűkülni fog a szakok köre ahol ezt a fajta számítást elfogadják. Én ezt az infót kaptam.🙂

2023. júl. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Milyen OKJ-d van? És hova jelentkezett a barátod ?
2023. júl. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4/4


Szakgimnázium után van lehetőség technikumon maradni plusz 1 évre. Egyébként szoftverfejlesztő OKJ.

2023. júl. 19. 18:32
 6/7 A kérdező kommentje:

4/4


Kiegészítés: Jelenleg ezt a fajta számítást minden info szakon elfogadják az egyetemek.

2023. júl. 19. 18:34
 7/7 anonim válasza:
Szia hová írtál e-mailt?
2023. aug. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!