Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Minőségügyi mérnöknek szeretné...

Pockoda kérdése:

Minőségügyi mérnöknek szeretnék tanulni viszont melyik egyetemre lehet jelentkezni?

Figyelt kérdés
Minőségügyi mérnöknek szeretnék tanulni egyetemen viszont nem találtam egy egyetemet se amelyik indítana. Mivel már lekéstem a szeptemberi kezdést így keresztféléves egyetemi képzésre szeretnék jelentkezni. Kérlek segítsetek hogy melyik iskolába tudok jelentkezni( még egy iskolával se beszéltem érdeklődés céljából de az is eljön). Sajnos segítséget nem kaptam személyesen senkitől tulajdonképpen hogy honnan is kellene kezdenem.

2023. júl. 13. 20:42
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Többnyire 1 gépész/mechatronikai mérnök munkaköre lesz hogy ő lesz a minőségügyi mérnök, szóval ilyen szakokat keress.
2023. júl. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos keresztfélévben nagyon kevés mérnöki alapképzés szokott elindulni, s azok többsége is csak költségtérítésesen. Úgyhogy én inkább azt javasolnám, hogy még most nyáron add be a jelentkezésedet a pótfelvételi eljárásban egy mérnöki szakra, mert ha nem így teszel, valószínűleg egy egész évet kell várnod.


A minőségbiztosítási területen dolgozó mérnököket szakirányú továbbképzés formájában képzik. Más szóval először el kell végezned valamelyik egyetemen egy mérnöki alapszakot (attól függően, hogy milyen iparágban szeretnél dolgozni). Ha ez megvan, a mérnöki diploma birtokában jelentkezhetsz szakirányú továbbképzésre, így válhatsz csak minőségbiztosítással fogalkozó szakmérnökké. Menj rá a felvi.hu szakkeresőjén a szakirányú továbbképzések gombra, majd írd be az elő keresőbe a "minőség" szót. Ez kidobja neked a jelenleg meghirdetett képzéseket. Annyit azonban tudnod kell, hogy a képzések csak a jelentkezők megfelelő száma esetén indulnak el, ezért érdemes lehet majd egyszerre több helyre is beadni a jelentkezést.

2023. júl. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
1 : +1
2023. júl. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ez a kérdés nekem is érdekes, van esetleg köztetek olyan aki a minőségirányítási szakmérnöki képzésre jár, vagy már elvégezte? A szakirányú továbbképzésre gondolok, amire akkor lehet jelentkezni ha már megvan a BSc diploma. Melyik egyetemre érdemes menni?
2023. aug. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4: félig meddig off. A te elgondolásod sztem jobb. Egy komolyabb, mélyebb műszaki tudást ado alapdiploma és utána minosegirany tovabbkepzes vagy olyan irányú munkatapasztalat szerzése. Iparban vagyok mérnök, sok helyen a kezdőket ha nincs magabiztos tudása akkor egy rossz indulatu munkatars, netán ügyfél vagy bárki más sajnos kő keményen tudja szivatni és megkeseriteni a napjait. Hasonlót volt, hogy én is áteltem, nagyon sokat számít a műszaki tudás bármilyen iparhoz kapcsolt teruleten, annál nehezebben verik át az embert. Sajnos nem egy ilyen kollégával, volt munkatárssal találkoztam.
2023. aug. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!