Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek nincs túl sok...

Szerintetek nincs túl sok választási lehetőség a felsőoktatásban?

Figyelt kérdés

Én magam lassan azt sem tudom melyik intézmény melyik szakjára menjek, olyan nagy a kínálat. Meg itt vannak a pontszámítások is, kicsi stressz, hogy bejutnék e a hőn áhított szakra.

Majd a nyomás, hogy nem elég bejutni, azt bizony el is kéne végezni...

Ti hogy vagytok ezzel?


2023. júl. 16. 07:52
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Én 4 szakot kezdtem el és végül a negyediket csináltam végig. Idő kellett mire megtaláltam azt, aminek értelme van az életemre nézve, mert sok szak rosszul van marketingelve. Valamelyik sokkal rosszabb és semmire sem jó, mint ahogyan hirdetik. Szóval a legjobb, ha megkérdezel oda járó embereket, hogy mennyire vannak megelégedve és semmiképp ne az egyetem hirdetései alapján dönts!
2023. júl. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokaknak nehéz eldönteni hirtelen hogy mire is menjenek, meg úgy általánosságban mi is az amit szeretnének.


Én kb 2. évben jöttem rá, hogy nem akarok laborokban kutatni, mert nem az én világom, a szerencsém az volt hogy szakon bellül rá tudtam koncentrálni a programozásra, mesterképzést pedig már ezzel a céllal választottam. Most pedig olyan munkahelyem van amit nagyon szeretek.


A szerencse a STEM jellegű diplomákkal hogy sok a lehetőség és könnyebb váltani. Humán területen sajnos sokkal több a nehezen használható diploma.

2023. júl. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mi az a STEM jellegű diploma? Humán területen mely diplomákat tartod "nehezen használhatónak"?
2023. júl. 16. 11:24
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Az ember nyilván nem látja át mindet, de erre nincs is szükség, mert a képességek, az érdeklődés, a földrajzi elhelyezkedés, a képzési idő elég jelentős szűrők. Adott szegmens pedig már eléggé átlátható szerintem, ha pár alkalmat rászán az ember.
2023. júl. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A STEM az Science, Technology, Engineering, Mathematics.
2023. júl. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek.
2023. júl. 16. 13:36
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet. És lassan ott tartunk, hogy egy komuves többet keres a diplomások hetven százalékanal legalabb. Kereslet kínálat ugye.
2023. júl. 21. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!