Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit csinál egy gazdaságinforma...

Mit csinál egy gazdaságinformatikus? Megéri ennek tanulni?

Figyelt kérdés
Valakinek van ezzel kapcsolatban valami tapasztalata? Mennyire nehéz? Hol lehet vele elhelyezkedni? Idegen nyelv mennyire fontos hozzá? Zárkózott személyiségű embernek való ilyen munka vagy sokat kell kommunikálni? Melyik egyetemre érdemes menni? Mennyi a ponthatár?

2022. júl. 14. 10:17
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Párom gazdinfón végzett.


Ő most munkakör szerint rendszertervező, egyébként képernyőterveket készít, néha tesztel, dokumentációkat és specifikációkat ír, riportokat készít. Korábban business analyst volt.

Én mérnökinformatikus vagyok, szerintem ezek a munkakörök a programozáshoz képest kevésbé "szárazak", jobban dominál a gazdasági vonal. De egyébként ismerek programozót is, aki gazdaságinformatikus.


Páromnak nem volt gondja az álláskereséssel, általában pár hónapon belül el tudott helyezkedni vagy tudott váltani. Most teljesen magyar nyelvű projekten van, így egyáltalán nem használ angolt vagy mást, legfeljebb csak a technikai dolgokhoz. A korábbi munkahelyén nemzetközi projekten volt, ott a kollégákkal sokszor angolul egyeztettek, illetve mint BA, elég sokat is tárgyalt. De elég jolly joker ez a papír, szóval viszonylag széles skálán válogathatsz inkább menedzsment, inkább gazdasági vagy inkább programozás irányába hajló állások között, lesz köztük, ahol nem kell sokat kommunikálni. Viszont az angol, legalább b2 szinten, az kell. A tanuláshoz, a legtöbb multinál a boldoguláshoz, mégjobb, ha C1 szint, ha az van, akkor tapasztalataim szerint minden van. Akkor is, ha a szakmai dolgokba még bele kell rázódnod.


A nehézség (mármint a szaknak) relatív, úgy gondolom, hogy a vegyesebb érdeklődésű embereknek jobban fekszik. Sokan mondják, hogy a gazdinfó könnyebb, mint a mérnökinfó, de nekem pont a gazdasági oldala miatt nagyon nem az. Akinek rááll erre is, arra is az agya, annak azért menni fog szerintem. Az infó része állítólag nem vészes.


Párom BGE-n végzett, neki pozitívak a tapasztalatai. A ponthatárt nem tudom, nem most volt. 😅

2022. júl. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2022. júl. 14. 21:37
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Én Óbudai Egyetemen vagyok gazdinfón, az a része tetszik, hogy az informatikai tárgyak nagy részét a NIK-en tartják ugyanazok a tanárok akik a mérnökinfósoknak. Amik a gazdasági karon vannak infós tárgyak nem túl színvonalasak szerintem, és a gazdasági tárgyak nagy része is könnyen teljesíthetőek ha valaki tanul egy kicsit. Nekem a NIK-es programozós tárgyak a legnehezebbek, azokra kellett a legtöbbet készülni.
2022. júl. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

#3

Team NIK 😁

Tényleg sok közös tárgyunk van, a programozással én is sokat szenvedtem mérnökinfósként :)

2022. júl. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
Ha érzel magadban motivációt és affinitást az informatika és programozás világa iránt akkor nem lőhetsz mellé a szakkal. Ha elvégzed akkor nem lesz gondod sem az álláskereséssel sem a megélhetéssel
2022. júl. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

Kommunikálni mindig kell és érdemes.

Ráadásul ez is egy gyakorolható fejleszthető képesség, ne írd le magad azzal, hogy inrtovertált vagy és pont.

Én mérnökinfoval nem tudtam elhelyezkedni pontosan emiatt.

Elősször egy szatócsbolt boltvezetőhelyettese lettem, majd mivel keveseltem a pénzt, mentem ki londonba, előbb mosogatni, majd szép lassan felküzdöttem magam baristának… na itt nyílt ki a csipám, és kezdtem el kommunikálni az emberekkel… azért mikor beugrik egy kávéra Bruce Willis, vagy egy Kit Harrington, nem bírja ki az ember hogy ne szóljon hozzájuk… de buiseniss man -ekből is kijutott, és irogyeltem is őket úgyhogy 8 év kihagyás után elkezdtem autodidakta tanulni a hálózatokról, a jó angolom miatt azonnal kaptam munkát Budapesten… de a fizetés hamar atcsábított Svájcba.

2022. júl. 18. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%

Rengeteg infós végez évente és közülük rengetegen mennek mosogatni angliába németországba...

Szép dolog az info, de kell hozzá az is, hogy érdekeljen, ahhoz pedig hogy ténylegesen ál9m fizud legyen belőle nem árt ha szenvedélyesen tudod csinálni... véleményem szerint ha egyáltalán gyakorikérdéseken kell kérdezned egy szakágáról, hogy az egyáltalán micsoda... én tuti nem áldoznék ilyenre 3-4évet az életemből.

2022. júl. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%
Én az épìtőmérnök diplomamat simán " elcserélném " egy gazd infóra.
2022. júl. 19. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
72%
Én ezen a szakon végeztem. A nehézség az relatív, én egy normál nehézségűnek mondanám, ha valakinek megy a matek és szorgalmas és érdekli akkor elvégzi ezt a szakot. Könnyen el lehet vele helyezkedni nem csak IT-s hanem közgazdász pozikban is. Nálunk a legtöbben már 2.évtől dolgoztak ergo mire végeztünk a legtöbbunknek volt egy elég jó kezdő tapasztalata.A stabil angol elengedhetetlen, sok multinál alap feltétel a perfect angol, persze ha tudsz mást is az +pont a cégeknél.Az hogy mennyit kell kommunikálni az sok mindentől függ:pozíció,kollégák,feladatok stb.Az hogy melyik egyetem szerintem mind1, nem az fogja meghatározni a tudásod hogy melyik egyetemen végeztél, a cégek is szarni fognak rá.A ponthatárok alacsonyak,350-400 ponttal szerintem már mindenhova be lehet kerülni.
2022. júl. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!