Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van valami olyan szakma, ami...

Van valami olyan szakma, ami jól fizet és nem kell emberekkel semmiféle fizikai,szóbeli kontakba kerülni?

Figyelt kérdés
Szakma választás előtt vagyok, sulit már évekkel ezelőtt kijártam, de érettségi után el kellett mennem dolgozni, szóval nem tudtam szakmát szerezni akkor. Erősen antiszociális és maximalista típus vagyok, egyáltalán nem bírom elviselni az embereket, takarítással foglalkozom, egyedül dolgozom és amúgy imádom ezt csinálni (nem pláza takarítás 800 Ft/óráért és egyebek, hanem magánlakások), jól is fizet, de emellett kellene valami szakma is. Ami érdekel az a számítógépek, elektronikai eszközök, gondolkodtam a szoftverfejlesztő tanfolyamon, de utána nem tudnék egy multi cégnél dolgozni 80000 emberrel együtt. Nem tudom...ötletek valami olyan szakmára, ahol nem kell emberekkel foglalkozni, hozzájuk nyúlni, beszélni hozzájuk, jópofizni, feneket nyalni a főnöknek stb?

2023. júl. 16. 09:06
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Szinte minden szellemi munkánál kell kommunikálnod másokkal, még szoftverfejlesztésnél is. Vannak napi standupok, van amikor segítened kell másoknak, vagy neked lesz kérdésed valamivel kapcsolatban.
2023. júl. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ami tipikusan ilyen, az a könyvelés. Ha jól csinálod, te lehetsz a saját főnököd, és a lehető legminimálisabb az emberekkel való kapcsolattartás.


Vannak online végezhető kurzusok, szóval nem kell bejárni órára, csak a vizsgák személyesek.

2023. júl. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy jól fizet, relatív, meg a te befektetett munkádtól is függ, hogy jól fogsz-e keresni, de ilyenek lehetnek a különböző művészeti ágak, pl. írás, képzőművészet, grafika, webdesign, vagy előttem írták a könyvelőt is, azzal jobban is lehet keresni, mint az előtte felsoroltakkal...vagy ott van a fordítás (bár a gépi fordítás miatt egyre kevesebb fordítóra van/lesz szükség), cégeknek szövegíró, valamilyen kutatói pálya, stb. De a könyvelőt kivéve, a többi területen eléggé meg kell dolgozni a jó fizetésért, kizárólag (szépirodalmi) írásból pedig nem is tud megélni az emberek 90%-a.
2023. júl. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
93%
Ipari alpinista
2023. júl. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
63%

"Erősen antiszociális és maximalista típus vagyok"


Én inkább első körben ezt próbálnám meg korrigálni. Nagyon kevés igazi antiszociális ember van, a legtöbben csak rossz élmények miatt válnak elzárkózóvá.

2023. júl. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!