Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tanít az aranykalászos...

Mit tanít az aranykalászos gazda képzés? Vagy milyen kertészeti tanfolyamok tudnak hasznosak lenni?

Figyelt kérdés

Őszintén megmondom: csak profi akarok lenni a kertembe. Mindennek utána szoktam olvasni amit ültetek, de úgy érzem sokszor hiányzik valami alap amit nem tudok elsajátítani netről.


Elgondolkodtam tanfolyamokon. Az egyik lehetséges opcióm a zöldség és gyümölcstermesztő képzés volt, de elvileg az aranykalászos gazda képzés ezt is tartalmazza. Ez igaz? Ez a képzés megtanítja a kertészkedés csínyját-bínját?

Vagy mit ajánlanátok helyette ami szól a zöldség-gyümölcs természtésről és fűszernövényekről?



2023. júl. 19. 17:23
 1/6 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy most sokan belém kötnének, hogy miért akarok egy akár fizetős tanfolyamot is elvégezni a végén vizsgával ha nem akarom szakmának. Ezt a támadást megelőzném:

Nagyon sok tanfolyamon vettem részt életembe ami nem adott semmilyen papírt csak tudást. Ezek is tök jók voltak, de sokszor volt, hogy összeszámoltam a kiadott összeget és konkrét vizsgás tanfolyam jött volna ki az árukból, mert nyilván nem álltam meg az alapszintnél.

Emiatt szeretnék olyan tanfolyamot végigcsinálni ami bőséges tudást ad és a végén vizsgával zárul.

2023. júl. 19. 17:25
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
Kb semmit sem tanítanak, csak kifizeted a képzést és levizsgázol. Viszont a tananyagot megkapod, így otthon olvasgathatod.
2023. júl. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudom a kérdésedre a választ de én is sok tanfolyamon túl vagyok és fordítva látom papírt kaptam tudást nem...
2023. júl. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az aranykalászos gazda azért van benne annyira a köztudatban, mert az kell a földvásárláshoz, de nem kiemelkedőbb, mint bármely más képzés.

Persze attól is függ, milyen háttérből jössz - aki már gyerekként tyúkokat kergetett, gyümölcsfát oltott meg traktoristáskodott annak nem sokat fog mondani egy ilyen képzés, de a városi parasztoknak akiknek a tehén lila ezek nagyon is hasznos ismeretanyagot jelentenek. Amúgy ha annál több kell, akkor a mezőgazdasági meg kertészmérnöki egyetemi képzések anyagai nagyrészt kint vannak az interneten szabadon elérhető formában - azok a legfrissebb ismeretanyagok, annál jobbat csak angolul találsz.

2023. júl. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az aranykalászos gazda képzések általában csapnivalóak. Az oktatás is gyenge és a követelmények is alacsonyak. Nem ajánlom.


Ha komolyabban kertészkedni akarsz, és van érettségid, akkor egy kertésztechnikus képzésre iratkozz be valamelyik mezőgazdasági szakközépiskolába vagy szakképzési centrumba. Ez 2 éves felnőttképzés, esti tagozaton, és legalább ér is valamit. Ráadásul ha még nincsen két szakmád, akkor ingyenes. Keress rá a neten, biztosan találsz egy olyan iskolát, amely nincs messze a lakhelyedhez.

2023. júl. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5-ös: Ezer hála!

Illetve köszönöm az összes hozzászólást.

Annyi felnőttképzés, szakképzés meg bármi van manapság, hogy azt se tudni hogy keressen rá az ember. Ezt a kertésztechnikust például meg se találtam, pedig szerintem az összes kert-es kulcsszóra rákerestem, de ilyen kertépítő, látványtervező, ilyensmiket adott ki a ereső. De úgy láttam tényleg ez a kertésztechnikus az amit keresek. Tényleg köszönöm!

2023. júl. 19. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!