Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 16 évesen el lehet kezdeni az...

16 évesen el lehet kezdeni az érettségit levelezőn?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én azt hallottam, hogy az érettségit 16 évesen el lehet végezni levelezőn. Én most 10.-be járok gimibe.Az lenne a kérdésem, hogy folyathatom-e levelezőn az iskolát jövőre?


2010. okt. 14. 15:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
nem, csak 18 éves korod után.
2010. okt. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
18 éves korodig tanköteles vagy. Nincs más választásod, rendesen suliba kell járnod.
2010. okt. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
az nem levelező, hanem esti, és csak 18 felett járhatsz rá. ha 16 évesen is lehetne végezni, akkor szerinted mi a fűzfáért járnának diákok tízezrei középsuliba eddig?
2010. okt. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Külön engedéllyel megteheted. Az indokodnak viszont valósnak és nagyon erősnek kell lennie. Láttam rá pár esetet, ezért írom, de mindhárom esetben kőkemény okai voltak és ezért engedélyezték. A tanárok közül (az estin) sokan csodálkoztak, hogy engedték, ők sem tudták, hogy lehet ilyet.

Olyan okkal, hogy dolgoznod kell, meg hasonló, nem engedik. Nagyon extra esetben, nagyon kemény indokkal viszont igen.

Példa (valós):

XY nagyon jó hegedűs volt. Az egyik japán képzőhellyel szerződtek, hogy 17 éves korától mehet. XY az egyik budapesti estis iskolával létesített levelezős jogviszonyt. Letette az osztályozóvizsgát 10. és 11. osztályból (9.-et nappalin végezte el) és a 12.-et kezdte el. A folytatást nem tudom, de elvileg tehetett érettségit és ha sikerült, akkor már Japánban van.

2010. okt. 15. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat!
2010. okt. 15. 09:20
 6/6 anonim ***** válasza:
Menj estire
2016. ápr. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!