Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Bodajki Hangszíntér és Fehérvá...

Bodajki Hangszíntér és Fehérvári Tóparti vélemények?

Figyelt kérdés

milyenek a tanárok?, a grafikus szak megéri? ha igen melyik suliba jobban? a toparti tényleg ilyen versenyzős gimi ahova ilyen beképzelt emberek járnak???

egyébként 7. év végi jegyeim 4-esek meg 5ösök

de a közösség elég fontos nekem szóval arról is tudnátok írni ha jártatok/jártok valamelyikbe?



2023. júl. 26. 15:26
 1/2 anonim ***** válasza:

A Tópartiban tanultam grafika szakon, szóval arról tudok véleményt mondani. A hangszíntérnél biztos, hogy jobb.

Mint mindenhol, itt is vannak jófej és segítőkész meg szar tanárok is. Az is tanárfüggő, hogy mennyire éri meg a grafika szak. De szerintem ha tényleg érdekel a grafika és foglalkozol otthon is vele akkor mindenképp megéri mert jó alapokat és szemléletmódot tud adni.

A művészeti rész egyáltalán nem versenyzős, de a gimi se annyira, mint amennyire mondják.

Beképzeltség inkább abban érezhető, hogy a gimisek (meg sok tanár is) lenézik a művészetiseket, holott művészetisként pl. sokkal több órád lesz, mint nekik.

A közösség elég felejthető volt. Mindig ugyanazok a programok voltak minden alkalommal, nem túl sokan vettek rajtuk részt. Viszont az osztályközösség lehet jó, az enyém nem volt az, de volt akik szerveztek sulin kívül is programokat az osztályukkal szóval ez is változó.

2023. júl. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szia! Én Hszt-s grafikus szakos vagyok. Nos hát az óraszámok persze sok, de kibírható. A diákok meg így a közösség az baromi jó és nagyon befogadó is. A tanárok közül talán van 1 vagy 2 akit én személyszerint nem bírok. A művészetis tanárok brutál jó fejek. A grafikus tanárok nagyon kedvesek és amennyire szükséges annyira lazák is. Nagyon jó sok program van. Tesi terem nincs, így rendes tesi órák sem. Amikor jó idő van akkor általában az udvaron vagyunk. Télen pedig vagy bent az épületben vagy pedig most már átmegyünk az ovis tesi terembe de igazából ott sincs nagy extra. Dohányozni lehet az udvaron hátul. Egyébként tök elfogadó mindenki, ilyenből egyáltalán nem szokott gond lenni(gondolok itt a gúnyolodásra és stb). A grafikus szak meg szerintem nagyon megéri. 1 héten kétszer van szakmai óra a másik három nap pedig ugye köztantárgy. A köztantárgyas tanárok általában azért eléggé megértőek, hogy a diákoknak a szakmájuk fontosabb de azért sima tantárgyakat se szabad elhanyagolni. 9-11-12.-ben lesz majd digitális rajz(photoshop stb) 10.-ben sokszorosító grafika és közben 9-12-ig végig lesz hagyományos rajz összevonva valamelyik másik képzős szakkal. Nekünk a festősökkel van. Ez miatt ugye 2 csoport van. Viszont én amúgy egyáltalán nem bántam meg, hogy nem a Tópartiba vagy a Gorsiumba jelentkeztem. Szerintem még sokkal jobban is jártam.
jan. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!