Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért növekedtek így a felvéte...

Miért növekedtek így a felvételi pontok idén, van szerintetek jövőre érettségi után esélyem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ugye ma kijöttek a felvételi pontok. Én csak jövőre érettségizem, olyan 390-395 ponttal kalkulálok.

Nos, a kiszemelt egyetem csakis a Károli Jogi Kar, de ahogy néztem jól megugrott a ponthatár, majdnem ELTÉ-s szinten van a tavalyi 338 után, 382 lett, az ELTE meg idén 387.


Miért nőtt meg ennyire a ponthatár? Szerintetek ez jövőre is nagyot fog nőni, vagy alacsonyabb lehet? /volt olyan év amikor leesett/


Ahogy nézem, kalkulációim alapján nagyon a határon leszek, ha így sikerül az érettségim.



2023. júl. 26. 22:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Jövőre megváltozik a pontszámítás, a közép érettségi csak 67%-ot fog érni, illetve az intézményi pontok rendszere is átalakul, az egyetemek önállóan határozhatják meg, hogy a max. 100 intézményi pontot miből lehet összegyűjteni, ezért lehetetlen megjósolni a pontok jövő évi alakulását.
2023. júl. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
98%
Mert idén 40%-kal több hallgató jelentkezett, mint tavaly. Ez felverte a ponthatárokat, mert nincs ennyi kapacitása az egyetemeknek, hogy ennyi embert felvegyenek.
2023. júl. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Rájöttek az emberek hogy diploma nélkül semmirekellők maradnak akik csak akkumulátorgyárba jók vagy ausztriába mosogatni más összeokádott edényeit.


Viszont diplomával füstöl a pacek home officeból is 👌😎 azért nem mindegy tesó hogy felkelsz otthon reggel 9:30-kor mert rugalmas az időbeosztás, 15:00-kor meg már a medencémben relaxálok. Ellátáslánc-menedzsment MSc-t végeztem a Corvinuson, bruttó 1,8 milliós fizum van Managerként napi 6 óra melóval teljes home officeból a kényelemből.

2023. júl. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
3-as, kit érdekel mennyit keresel? Ez nem az ügyfélkapu ahol az adóbevallásod kell elküldeni.
2023. júl. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
#3 kár, hogy a diplomádhoz értelem nem járt xD
2023. júl. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2, nappalin kisebb mértékben emelekdett a létszám, sokkal inkább levelezőn azok miatt, akik még a kétszintű előtt érettségiztek, nem volt nekik és nem is akartak emeltet tenni. Levelezőn sok helyen duplájára nőtt a jelentkezők száma, szóval a 40% átlagot ők dobják meg.
2023. júl. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#6-os, igen de azért pl az én kiszemelt egyetememen kb 50 ponttal nőtt idén a ponthatár.
2023. júl. 28. 11:41
 8/8 anonim ***** válasza:
33%

#3

Estin érettségiztem le 23 évesen, mégis a többszöröse a keresetem a tiédnek és teljesen saját időbeosztásban élek, nem kell 9:30-kor sem felkelnem.


Elég elkeserítő, hogy diplomával is vannak ilyen szűklátókörű emberek :/

2023. júl. 30. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!