Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felnőttoktatási szakképzés...

Felnőttoktatási szakképzés mennyire bejárós?

Figyelt kérdés

Ugyanannyit kell bejárni, mintha alapképzésen lennék?

Illetve ha elvégzem, mehetek másik egyetemre is rövidített alapképzésre vagy csak oda ahova járok?



2023. júl. 27. 07:54
 1/9 anonim ***** válasza:
14%
Mi a retek az a felnőttoktatási szakképzés???
2023. júl. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Igen, a legtöbb helyen mostmár ugyanúgy bejáros. Van ahol bizonyos átlag felett lehet online is a részvételed, de alapvetően bejárós.
2023. júl. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%

1-es:

Miért nem nézel utána? Semmi értelme annak, hogy kommentelj valahova ahol nem tudsz releváns választ adni.

Sokan úgy vannak itt, hogy ha látják, hogy érkezett egy kérdésre válasz akkor nem nyomnak rá. De ha kiderül, hogy a válaszadók csak visszakérdeznek, akkor a kérdező nem jut előrébb.


Egy google keresésbe került volna megtudd mit jelent.

"A felsőoktatási szakképzések olyan kétéves képzések, amelyeket egyetemek és főiskolák indítanak. Az elvégéséért diplomát nem kaptok, de oklevelet igen. A szaklistában az "F" betű jelzi ezeket a képzéseket. A felsőoktatási szakképzéseken háromféleképpen lehet meghatározni a összpontszámot."


És ha tényleg érdekelt volna a válasz akkor azt kérded meg, hogy mit jelent ez és nem retkezel közbe.

Az pedig tök egyértelmű, hogy a kérdező elírja és felsőoktatásra gondolt nem felnőttoktatásra, de ez a kulcsszavakból, a FOSZK-ból kiderült, nem kell kiparodizálni...

2023. júl. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

3: olvasd már el a kérdést...

FELNŐTT oktatási...

2023. júl. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4%
És a felsőt nem lehet felnőttre elírni. Fogalma nincs, mit jelent a foszk.
2023. júl. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Senki nem fog fegyvert tartani a fejedhez, hogy járjál be, csak erősen ajánlott, főként ha BSC-be szeretnéd beszámítani, mert akkor fontos lenne, hogy 4-5 re végezd el FOSZK, mert úgy van esélyed elegendő pontszámot, kapni a BSC felvételinél és a tárgy beszámitásnál is számíthat, fontos a jegy.

Érdemes lelkiismeretesen elvégzed a FOSZK-ot.

Azt nem tudom, hogy jogilag lehet e menni másik egyetemre azt nem tudom, lehet egyetemenként is változik, hogy él fogadják e, vagy sem. Viszont szerintem érdemesebb egyetemen belül maradni, mert minden egyetem kicsit másra helyezi a hangsúlyt az oktatásban.

2023. júl. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Felső lett volna, csak korán reggel nem voltam a helyzet magaslatán xd.

De akibe szorult egy kis értelem az megértette miről beszélek.

A normális válaszokat köszönöm szépen.

Szeretnék mellette dolgozni azért kérdezem. Pl.: heti 3 napra be lehet sűríteni az órákat?

2023. júl. 27. 09:15
 8/9 anonim ***** válasza:

Főként egyetem és szakfüggő, hogy be lehet e sűriteni. Az első évben általában elég kötött az órarend (legalábbis BSC, FOSZK nem tudok érdemben nyilatkozni, de mivel a FOSZK viszonylag sok órájuk van BSC-kel, azért logikusnak tűnik, hogy ott is kötött).

Második évtől kezdve valamivel jobban tudod variálni az óráidat.

Elképzelhető, hogy az 3 napos megoldás, de nagyon rizikós, aggályos a megoldás lehetősége.

Igazából ha később beszeretnéd számítani a BSC-be, akkor felveteli pont és beszámithatóság szempontból célszerű négyes-ötössel végezni. Ez azért nem olyan egyszerű, de nem is lehetetlen, energiát szükséges fektetni belé.

Nappali tagozat mellett esetleg egy fél állást tudok elképzelni, ha jó jeggyel szeretnél végezni, ha elég a kettes akkor mindegy.

Azt nem értem, ha dolgozni szeretnél, ami dicséretes, akkor miért nem levelező formában jelentkeztél?

2023. júl. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Azért nem levelezőre jelentkeztem, mert ismerem magam és tudom, hogy képtelen lennék olyan sokat tanulni otthon, nekem szükségem van rá, hogy bejárjak. A munka alatt nem teljes állásra gondolok, hanem pl: futárként heti 3nap.
2023. júl. 27. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!