Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egyetemi szakok vannak...

Milyen egyetemi szakok vannak ma Magyarországon, amik a környezetvédelemmel foglalkozik?

Figyelt kérdés

Ezt főként úgy értem, hogy olyan szakok, amiket, ha az ember elvégez, akkor a környezetvédelemmel kapcsolatos munkakörben fogják keresni és tud elhelyezkedni.

A válaszokat előre is köszönöm!



2023. júl. 28. 19:26
 1/3 October15 ***** válasza:
10%

Milyen az a környezetvédelemmel kapcsolatos munkakör? Mi az ami ebben téged érdekel?


Teszem azt én hobbi szinten kígyókat tartok, szóval ha hajlandó lennék pályázati pénzektől/az államtól függővé tenni a nem éhenhalásom akkor mondjuk elmennék biológia bsc-re, utána msc-re, ott zoológia spec-re, utána meg herpetológiára szakosodnék, Magyarországon minden hüllő védett szóval bármelyikkel foglalkozol az bőven a környezetvédelem kategóriájába is esik. Futnak pl. programok a Rákosi Vipera megmentésével kapcsolatban ha érdekel az ilyesmi. Persze azt nem tudom ez menynire biztos jövőkép, nekem töri szak után már semmi bizalmam nem maradt bármi iránt ami állami szektor only szóval nem próbálok rá... marad hobbi a kígyózás. :D

2023. júl. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Biológia, erdészmérnök, humánökológia, természetvédelmi mérnök, környezettan
2023. júl. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
82%

Az ehhez a területhez legközelebb álló képzési utak:


- Környezetmérnök BSc + MSc

- Környezettan BSc + Környezettudomány MSc

- Természetvédelmi mérnök BSc + MSc


Ugyanakkor tudnod kell, hogy környezetvédelmi szakemberekből Magyarországon évente túl sokan végeznek az állásüresedésekhez képest. Egyáltalán nem könnyű elhelyezkedni, még mesterdiplomával sem. A meghirdetett kevés álláshelyre általában óriási túljelentkezés van, a szakmán belüli elhelyezkedési esélyek alacsonyak. Emiatt nagyon sokan kényszerülnek végzés után pályamódosításra.

2023. júl. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!