Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az egyetemen számít, hogy...

Az egyetemen számít, hogy milyen eredményeket értél el gimiben?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdem az egyetemet matek alapszakon. Nem voltam diákolimpián, sem oktv-n, matekversenyeken sem indultam soha. OTDK-n voltam csak, ahol 3. lettem középiskolás kategóriában esszé témában. Akik ezeket a nehéz reálszakokon tanulnak mind zsenik, 10 évesen már kódoltak, és olimpiákar gyertek? Azért jelentkeztem mert nagyon érdekel, a gimiben kitűnő voltam, osztálytársakat is korrepetáltam matekból, de az hogy a gimis anyagból jó voltam nem jelenti hogy az egyetemi matematika (ahol tulajdonképpen a matematika kezdődik) menni fog. Félek hogy nagyon ki fogok lógni a sorból, nem bírom majd a vizsgákat sem. Igazából az érdeklődés mellett azért döntöttem e mellett a szak mellett, mert szeretném mélyen elsajátítani a problémamegoldás készségét, hiszen a matematika gondolkodásra, logikára tanít. A másik szempont pedig hogy nagyon sok területen tudok vele elhelyezkedni akár külföldön. (A külföldi mesterképzés is nagy álmom).

Szóóval a jó sok rizsa után, szerintetek számítanak majd ezek a versenyeredmények, egyetemen, vagy akár később a munka világában?



2023. júl. 30. 12:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Most végeztem matek szakon. Nyugi, nagyon kevés a zseni, én se vagyok az, és simán elvégeztem. Az átlagos szint a 80%-os emelt matekérettségi kb. Ha az megvan, nem kell aggódnod, ha 70% alatt sikerült, akkor lehet, hogy majd igyekezned kell, de úgyis teljesíthető.

Most kezdem a mestert külföldön.

A gimis dolgaid nem fognak számítani, de az egyetemen csinált OTDK már lehet, főleg mesterre

2023. júl. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Senkit nem érdekelnek a középiskolás eredményeid, gyakorlatilag most újrabootolhatod az életed.
2023. júl. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Senkit nem fog érdekelni a gimis eredményed.

Az egyetemi mateknak semmi köze nincs a gimis matekhoz. Persze az alapok kellenek de én a gimi után 10 évre íratkoztam be egyetemre ergó teljesen elfelejtettem azt amit ott tanultam. Sőt ott is kettesre érettségiztem, az egyetemen pedig én voltam az egyik legjobb, úgy hogy a társaim akkor tavaly tanultak matekot én pedig 10 éve. De semmi köze nem volt az egyetemi matekhoz. Nem kell félni, mindent meg lehet oldani. Én is azt gondoltam hogy le leszek maradva, de sokszor én segítettem nekik. Ha felvettek, márpedig felvettek meg fogod tudni csinálni. Az meg hogy esetlegesen nem sikerül elsőre egy vizsga nem a világ vége, mész a következőre, senkit nem fog érdekelni az sem. Hidd el hogy megfogod tudni csinálni!!!

2023. aug. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!