Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megérheti jogi asszisztensi...

Megérheti jogi asszisztensi után továbbtanulni igazságügyi igazgatási szakon? Részletek lent!

Figyelt kérdés

Januárban végzek a Károlin jogi felsőoktatási szakképzésen (jogi asszisztens), és azon gondolkodtam, hogy lehet továbbtanulnék igazságügyi igazgatási szakon a Pázmányon (vagy az ELTÉN).

Alapvetően a jogi asszisztensit is csak azért csináltam, mert nagyon érdekel a jog, és jól is megy a tanulás ezen a területen, de anno alapképzésbe nem kerülhettem be, mert nem volt meg a 280 minimumponthatárom, 276 ponttal lecsúsztam a bsc-ről…Így lett jogi foszk, ahova viszont bőven bejutottam államira is, és végig 4,5 körüli átlagom volt, a tanárok is pozitív visszajelzéseket adtak, sok sikerélmény ért.

Két okból gondolkodom a továbbtanuláson, az egyik, hogy úgy érzem még szívesen tanulnék jogot a foszknál bővebben is, bővíteném a megszerzett tudásom, a másik, hogy nagyon szeretnék egy diplomát, ez ilyen régi, gyerekkori álom kategória, és munka mellett, levelezőn talán az igazságügyi igazgatási az, amit sikeresen abszolválni tudnék.


A Pázmányon ha jól értelmeztem, a foszkos oklevél alapján is lehet kérni a pontszámítást, ami ha jól sikerül, akkor sokkal több pontom lehet, mint amennyi most van, míg az ELTE nem számít foszkos oklevélből. Mindenképpen levelezőre mennék államis helyre, és a 8 jogi karból helyileg 4 jöhet szóba, de Szegeden nem indítják ezt a szakot, a személyügyi, munkaügyi és szociális igazgatási szakot is csak önköltségesen…Károli egyiket sem indítja a kettőből, így marad a Pázmány és az ELTE.


Van valaki, aki esetleg KRE jogi foszk után ment PPKE igazságügyi igazgatásira? Hány tárgyat lehetett beszámíttatni a foszkról? Mennyire volt nehéz vagy könnyű az oktatás? Tudott újat tanítani, bővíteni lehetett a megszerzett tudást? Tényleg számítanak a foszkos oklevélből?


Jogászira nem szeretnék menni, ne ajánljátok, mert nem szeretnék jogász lenni, és egyik jogászi képzésbe se kerülnék be levelezőn államis helyre.



2023. júl. 30. 19:53
 1/1 anonim ***** válasza:
83%
Érdeklődj a PPKE-nél, hogy beszámítanak-e valamit. Ezt neked kell eldönteni, hogy érdemes-e, vagy sem elvégezned. Ezt hívják önálló felelősségteljes döntésnek. Ne idegenek ilyen-olyan véleményének akarj megfelelni. Ha könnyen megy a tanulás végezd el. Több lábon fogsz állni.
2023. júl. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!