Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a teendő, ha az utolsó...

Mi a teendő, ha az utolsó pillanatban mégis emelt bioszt és kémiát írnék?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a történelmet, ezért történelem és magyar faktra jelentkeztem 11.-ben,mondvan, hogy ügyvéd leszek, azonban most így 12.előtt úgy érzem, hogy nem éri meg, mert olvastam, hogy sokkal hosszabb a folyamata, mint a fogorvosinál, valamint ugye nehéz is és olyan munka, hogy éjjel-nappal az iróasztal előtt kell ülni. Fogorvos is szívesen lettem volna/lennék, de mivel nem vettem fel a kémia és biosz faktot, így nem nagyon tudok már róla sokat, meg hát ugye ott plusz infók is vannak, mert az fakt. Ilyenkor mit érdemes csinálni? Nem hiszem, hogy fel év alatt felkészülhetek belőle 1 éves lemaradással...Ilyenkor akkor le kéne tennem az emelt törit és magyart aztán hogy hagyhatnám ki a jogi egyetemi jelentkezést, hogy jövőre újra érettségizzek kémiából és bioszból?

2023. aug. 1. 00:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Keress magántanárt, de szerintem mindenek előtt tisztázd magadban hogy mit szeretnél igazán csinálni, melyik érdekel jobban, ugyanis két nagyon eltérő irány.
2023. aug. 1. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Magántanárral szerintem is simán fel tudsz még készülni a májusi vizsgákra. Az érettségire felkészítő kurzusok is általában szeptemberben szoktak indulni, szóval abszolút nem vagy elkésve. De amúgy az egy év kihagyással sincs semmi probléma, amennyiben azt az egy évet hasznosan töltöd.
2023. aug. 1. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
76%

Magantanarral felfogsz tudni készülni 1 ev alatt, főleg kémiából ajánlatos, hogyha Neked ez belefer a keretbe hogy heti akár több óra is kelleni fog, sőt jó esetben biztosan, és van rá kapacitasod valamint ezt szeretnéd akkor én ajánlom


Engem idén vettek fel fogorvosira, 11.ben és 12.ben is jártam biosz kémia faktra és kémiából külön tansrhoz is heti 1x 2 teljes orat, mégis a kémia emeltem lett a legrosszabb az osszes erettsegim közül (76%) nyilvan nem tragikus, de rengeteg keszulessel is csak ennyire sikerült, de bízok benne, hogy nagyobb szerencséd lesz Neked!:) ha bármi érdekel még nyugodtan kérdezz

2023. aug. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!