Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemről való kiiratkozás,...

Egyetemről való kiiratkozás, majd újrakezdés. Vissza kell-e fizetni valamit?

Figyelt kérdés
Elkezdtem 2022 szeptemberében egy egyetemet, de nem tetszett, így az 1.félév nem is sikerült jól, így a 2.félévet már elhanyagoltam és értelemszerűen nem is sikerült. Viszont most újrajelentkeztem egy másik egyetemre és fel is vettek, teljesen más területen. Ilyenkor vissza kell fizetnem valamit? Neten azt találtam, hogyha nem hagyom abba, elvileg nem kell, de lehet rosszul értelmeztem valamit.

2023. aug. 1. 18:32
 1/1 anonim ***** válasza:
60%
Lehet váltani, akkor kell visszafizetni ha kiiratkozol és utána egy éven belül nincs újra jogviszonyod. Az a lényeg hogy a végén legyen vmilyen végzettséged, onnantól a 20 éven belül dolgozd le vonatkozik rád.
2023. aug. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!