Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Sebésszel beszélgetni, megfigy...

Sebésszel beszélgetni, megfigyelni lehetséges?

Figyelt kérdés
Nagyon gondolkodom a sebészi pályán, de a döntés előtt szeretnék beszélni sebésszel is, aki már régóta végzi ezt a munkát, így jó belátása van rá. Szerintetek ez lehetséges, valahogy el lehet érni őket, vagy hajlandóak lennének mesélni?

2023. aug. 5. 14:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Amiben még csak középiskolás vagy, teljesen felesleges beszélned egy sebésszel, mert ugyanúgy általános orvosi egyetemre kell majd járnod, mint akármelyik másik orvosnak, az alatt a 6 év alatt pedig úgyis annyi inger fog érni, hogy lehet gyökeresen megváltozik a véleményed arról, hogy milyen orvosi szakirány érdekel. Plussz egyetemen lesz sebészed gyakorlatod pont úgy, mint szinte minden más. Az idő alatt beszélhetsz nem egy sebésszel, meg sokkal jobban bele fogsz látni a dolgokba.


Egyenlőre felesleges azon agyalnod, hogy melyik szakirányt válaszd. Elsőnek is juss be egy orvosi egyetemre, éld túl az első három évet, és utána már ráérsz ilyeneken gondolkodni.

2023. aug. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom, csak igazság szerint engem az orvosi pályák közül egyedül a sebészet érdekelne, így nem nagyon mernék belevágni anélkül, hogy meg tudnék bizonyosodni róla, tényleg milyen.
2023. aug. 5. 15:59
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
Ha a többi diszciplina nem érdekel akkor tök felesleges elkezdeni az egyetemet, mert soha nem leszel jó sebész, csak egy hentes. A sebészet nem csak annyi, hogy megoperálom a beteget oszt cső...
2023. aug. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, akkor válaszd az orvosit, ha érdekel az emberi test működése, ha számodra fontos az, hogy emberekkel dolgozhassál, ha szeretsz segíteni másokon, és ha hajlandó vagy hosszú éveken át áldozatot hozni a pályád miatt. Ezeket mérlegeld, abba teljesen felesleges belemenni, hogy utána pontosan melyik szakirány érdekel, mert jelen pillanatban semmi belátásod az egészbe. Kétlem, hogy tudnád, hogy mivel tellik pontosan egy átlagos napja egy igazságügyi orvosszakértőnek, egy transzfúziológusnak vagy egy onkológusnak. Annyi mindem van, amit még egyenlőre el se tudsz képzelni, és annyi minden van, ami jelen pillanatban teljesen máshogy él a fejedben kívülállóként, mint amilyen valójában.
2023. aug. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Cubina ***** válasza:
27%

A lányom orvosi egyetemre jár, most harmadikos. A kezdetektől fogva sebész akar lenni, de mire odáig eljut, mindent meg kell tanulnia, ami a tankönyvekben benne van (ami nincs, azokat is, különböző forrásokból, segítséget nem kapnak, önszorgalomból kell megkeresniük szinte mindent, sokszor csak angol nyelven találhatók meg a dolgok).

Olyan anyagokat is meg kell tanulnia, amik abszolút nem érdeklik, amiknek köze nincs a sebészethez.

Van fizika és kémiai része az anyagnak, huszon-oldalakon keresztül számok, képletek, egyenletek.

Segítettem neki legutóbb felkészülni a vizsgára, két hét alatt 250 tételt kellett bemagolnia, volt olyan tétel, ami 10 oldalas volt, egyik tétel sem a sebészettel volt kapcsolatos. 3 órákat aludt a felkészülés ideje alatt, idegileg teljesen kikészült a végére.

Nem lehet puskázni, persze időnként lehet szerencséje az embernek, ha pont azt húzza, amit éppen tud, de az ilyenek a harmadik évre kipotyognak. Aki negyedikig bírja, az valószínűleg végig bírni fogja.

Boncolni is menni kell időnként, szerencsére a lányomnak bírja a gyomra, de sok csoporttársa csak emiatt bukott ki az egyetemről, mert hiába készültek mondjuk fogorvosnak, és mindig élő ember lenne a kezük alatt, akkor is boncolni kell, azt meg nem bírták. Rosszul lettek, elájultak, stb.


Szóval, ha csak a sebészet, mint tevékenység érdekel, bele se vágj az egészbe, mert nem fogod bírni azt a tömérdek anyagot, amit meg kell tanulni.

2023. okt. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ilyen mennyiségű anyagot már nekem is kellett tanulnom rövid idő alatt, és boncoláson is voltam, szerencsére egyikkel sincs problémám:) az odáig tartó úttal nem lenne problémám, engem maga a munka érdekelne, hogy mennyire passzolna hozzám, ezért írtam ki a kérdést
2023. okt. 27. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!