Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a teendőm, ha ki akarok...

Mi a teendőm, ha ki akarok hagyni egy évet?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem egyetemre és fel is vettek az áhított szakra. Viszont mégiscsak szeretnék kihagyni egy évet.

Mi a teendőm? Nem vagyok biztos abban, hogy az első félévemet tudnám passziváltatni...



2023. aug. 5. 18:29
 1/7 anonim ***** válasza:
97%

A félév passziváltatására beiratkozás után, az internetes Neptun tanulmányi rendszeren keresztül van általában lehetőség. Azonban sajnos a legtöbb egyetemen nem engedik meg azt, hogy beiratkozás után rögtön passzív félévvel kezdjél, csak aktív félévvel lehet indítani. (Ez alól egyetlen kivétel a rendkívüli passzív félév, amelyet viszont csak különlegesen indokolt és igazolható esetben adnak: pl. súlyos betegség, szülés esetén.) Ha pedig nem iratkozol be a felvételed évének szeptemberében, akkor a felvételedet egészen biztosan törlik.


A Tanulmányi Osztályon érdeklődhetsz utána a lehetőségeknek, pl. azzal, hogy felhívod őket, de őszintén szólva én a helyedben nem reménykednék: szinte biztos, hogy nem lehet passzív félévvel kezdeni.

2023. aug. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
18%

Tudod passzivizáltatni rögtön az első 2 félévedet is.


Van is olya ismerősöm, aki ezt tette és még gyors kiment 1 évre külföldre egyetem kezdés előtt.

2023. aug. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
#2: Sajnos Magyarországon kevés olyan egyetem van, ahol ez megtehető. A kérdezőnek kell utánaérdeklődni, hogy az adott helyen ezt engedik-e.
2023. aug. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

A kulcsszavakból ítélve kérdező a BME-n szeretne passziváltatni, ott lehet már rögtön az elején is.


[link]

2023. aug. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
21%
4. Kulcsszavak? Na ne már!
2023. aug. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Pedig a #2 válaszadónak van igaza. Lehet passzíváltatni. Annyi, hogy nyomós indok kell. Én például csináltam nappalin egy szakot, és közben jelentkeztem egy másik szakra nappalin. Az indok az volt, hogy két nappali szakot egyszerre nem tudok csinálni, mert fizikai képtelenség, ezért első félévet passzívval kezdeném. El is fogadták. A második félévre már nem kellett indok azt indoklás nélkül elfogadták. Más kérdés, hogy utána kiiratkoztam :D


De aztán évekkel később mikor már dolgoztam jelentkeztem levelező szakra. Ott is kihagytam az első félévet, mert rengeteg fejlesztés ment a munkahelyen éppen és 7-ből 7 napot dolgoztam végig. Szóval a munkahely is megfelelő indok volt.


De például jó indok lehet egy betegség is.


De, ha csak úgy random akarsz passzívat első félévben azt nem fogják megadni.

2023. aug. 6. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem három évvel ezelőtt még indoklás sem kellett a BME-n. Rákérdeztem, hogy lehet e két passzív félévvel kezdeni, válaszoltak hogy igen és ennyi is volt.
2023. aug. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!