Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a teendőm , ha nem anyaköny...

Mi a teendőm , ha nem anyakönyvezhető nevet akarok a babának?

Figyelt kérdés
Lucsianonak szeretnénk elnevezni a fiúnkat , de csak Lucian név a bejegyezhető Magyarországon . Olvastam olyat is , hogy szülés után az anyakönyvezetőnek jelzem és akkor lesz valami . 35 hetes vagyok , valakinek valami ötlet mit tegyek így hogy zárva minden ?
2021. márc. 7. 01:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Ami nem anyakönyvezhető, azt nem tudod adni neki, max adod neki a Lucian-t, Te meg majd hívod Lucsianonak. (Szegény gyerek...:D)
2021. márc. 7. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%

Nem véletlen, hogy van egy lista, ahonnan választhatsz nevet a gyereknek.

Most komolyan ezzel a névvel szopatnád egész életére?

2021. márc. 7. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

Engedélyeztetni kellett volna, aztán ha jó napjuk van, engedélyezik.

De erről már Hála Istennek lekéstél.

2021. márc. 7. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%

Az MTA-tól kell kérni, hogy engedélyeztessék, de azt még szülés előt bőven. Kérdezd meg a védőnőd, hogy szerinte van-e még rá esély, de szerintem ez több hónap, mire elbírálják.

A szülés után max 3 napod van, hogy megadd a gyerek nevét, de már a szülőszobán ráírják a kis karperecére, amit adnál neki, és annak anyakönyveztethetőnek kell lennie.

2021. márc. 7. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Már be kellett volna nyújtani a kérvényt az MTA-hoz. Annyit tehetsz, hogy benyújtod most, és egy másik keresztnevet is választasza gyereknek, amit megkap, ha megszületik. Később, ha elfogadják felveheti második névként.

Vagy adhatsz hasonló nevet, és becézhetitek ahogy szeretnétek.


Mielőtt bármilyen nevet választasz mindig képzeld el, hogy milyen lenne, ha te élnél ezzel a névvel. Ne adj olyan nevet a gyerekednek, amin te sem szívesen mutatkoznál be az óvodában, iskolában, munkahelyen, vagy később idősként.

2021. márc. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
96%

Anyakönyveztesd Lajos Jánosnak, és akkor nyugodtan szólíthatod Lucsi Janónak.

Egyébként bármi van a papírjain, azt a nevet használjátok a családban, amit akartok. Én tanítottam Gézát, akit Karlosznak szólítottunk, és Josét (ő külföldi kisfiú volt), akit Juniornak, mert a családban ezt szokták meg. Főiskolai csoporttársam Anna volt, de csak a hivatalos papírokon, a családjában és nekünk is Kati.

2021. márc. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%
Fura hogy nem is ismered a kiválasztott nevet, Lucsiánó nincs is mert Lucsánó a kiejtése olaszul. Nem hinném hogy engedélyeznék. De amúgy szerintem csak trollkodsz.
2021. márc. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
93%
Nincs teendőd, ha nem adhatod, mert kicsúsztál az időből. Ennyi.
2021. márc. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
93%

Ez hosszadalmas folyamat.

Hacsak nem valami kisebbséghez tartozol

2021. márc. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
94%
Ennyire gyűlölöd szegény kicsit? Egyébként az anyakönyvezhető nevek között is van elég sok idió.a név, válogathatsz nyugodtan. A Lucian egyébként egy fokkal kevésbé szörnyű, mint amit kigondoltál, add azt!
2021. márc. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!