Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nagy a kulonbseg egy mernok...

Nagy a kulonbseg egy mernok MSc es egy szakmernoki kepzes kozott munkavallasnal? Levelezoben gondolkozom munka mellett.

Figyelt kérdés
Oszinten szolva ahogy nezem a mesterkepzeseket meg ott is jo par feleslegesnek tuno targyat latok es igy megfogalmazodott bennem a kerdes, hogy szakmailag mivel lennek beljebb ha munka mellett ket evet szenvednek mesteren?! Sok targy tematikajat megnezve konkretan 70 szazalekat mar tanultam alapkepzesen, gyakorlatilag ismetles lenne egy resze. Persze egy kicsit biztosan melyebben lenne tanitva, de azota se hasznaltam a munkamban semmire azt a tudast. Nem arrol van szo, hogy meg akarom uszni a tanualast, mert egy szakmernoki is 3-4 felev ahogy az MSc, csak igy elnezve a reszletes tematikakat igazbol nem latom, hogy a papiron kivul mire lenne jo.
2023. aug. 6. 10:13
 1/2 A kérdező kommentje:
Azert vetodott fel bennem a kerdes, mert szakmernokin tenyleg az adott terulethez szorosan kapcsolodo targyakat latom.
2023. aug. 6. 10:27
 2/2 anonim ***** válasza:
Magyarországon jó az. De amint be kell adnod bárhova egy angol nyelvű CV-t, egyből bajban vagy. Az ilyen mismákolást, hogy szakmérnök, sehol nem szeretik. Más országokban is kopnak ki ezek a nem bolognai fokozatok (pl Németországban a Magister). Én a helyedben csak rendes MSc-re mennék.
2023. aug. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!