Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Marketing mesterszakra felvenn...

Marketing mesterszakra felvennének Open University által kiállított BA diplomával?

Figyelt kérdés

Business Management (Marketing)


Az nem kérdés, hogy akkreditált…

Viszont ettől függetlenül nem kötelesek felvenni egyik mesterszakra sem.

Hiszen minden jelentkezést egyedileg bírálnak el, nem olyan mint alapszaknál, hogyha megvan a pont akkor már fel is vagy véve és mehetsz is beiratkozni…


Szóval gyakorlatban mennyire vehetik komolyan az Open Universityt?



2023. aug. 7. 14:42
 1/5 anonim ***** válasza:
12%

"Szóval gyakorlatban mennyire vehetik komolyan az Open Universityt?"


Semennyire

2023. aug. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tehát nem vennének fel olyan diplomával?


Egyébként Angliában olyan komolyan veszik az OU-t, hogy többek között az University of Leeds diplomáit is Ők állítják ki, ami meg magasabban jegyzett egyetem mint bármelyik magyar egyetem.

2023. aug. 7. 14:47
 3/5 anonim ***** válasza:
14%
#2 Az nem jelent semmit, de ha biztosra akarsz menni, akkor hívd fel az adott egyetem tanulmányi osztályát és nekik tedd fel ezt a konkrét kérdést.
2023. aug. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A kérdezőnek igaza van: a távoktatásra szakosodott Open University diplomái valóban egyáltalán nem számítanak lenézettnek Nagy-Britanniában. Az Open University erős középmezőnynek számít. Nekem van brit ismerősöm, aki Open University-n kapott mesterdiplomával évtizedekig egyetemen tanított, míg nyugdíjba nem ment. S az Open University Press tankönyvei annyira kimagasló színvonalúak, hogy más brit egyetemeken is nagyon gyakran előfordulnak a kötelező olvasmányok listájában. Nekem is jó néhány ilyen könyvem van, és tényleg kiválóan megkomponáltak, érthetőek és tartalomgazdagok.


Egyébként pedig ha a kezedben van az Open University diploma és a tanulmányaid során megszerzett kreditekről szóló bizonyítvány, akkor az első lépés az, hogy honosíttatod egy bármelyik olyan hazai egyetemen, amely hasonló nevű diplomát ad ki. Az eljárás maga néhány hónapig tart, nagyságrendileg pár tízezer forintba kerül, s a végén a honosító hazai egyetemtől fogsz kapni egy magyar diplomát, amellyel természetesen már jelentkezhetsz a hazai mesterképzésekre. Mivel a brit felsőoktatásnak nagy respektje van itthon, biztos lehetsz benne, hogy a honosítási kérelmednek helyt fognak adni, úgyhogy az egész csak formalitás. Válassz ki egy szimpatikus, lakhelyedhez közeli egyetemet, és érdeklődj utána emailben náluk, hogy milyen dokumentumok benyújtását kérik a honosítási eljáráshoz. (A diplomád és a leckekönyved Országos Fordító és Fordításhitelesítő Iroda által hitelesített fordítására biztosan szükség lesz.) Sok sikert kívánok Neked!

2023. aug. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%
Egyáltalán nem lenézett egyetem az Open University, de miért akarod rontani a helyzetedet egy magyar mesterszakkal?
2023. aug. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!