Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Semmelweis szülésznő képzés...

Semmelweis szülésznő képzés vélemények?

Figyelt kérdés

Jövőre szeretnék felvételizni, és ezt a szakot néztem ki többek között magamnak, azonban sajnos nem tudok sokat róla azon kívül, hogy 4 éves.

- Mennyire telített az órarend? Egy-egy tárgy több időpontban is meg van hirdetve, önmagadnak állítod össze az órarendet, vagy meg van adva, hogy kell felvenned őket?

- Nem követelmény emelt biológia/kémia/fizika, de mennyire lennék ezek nélkül hátrányban?

- Van idő/lehetőség mellette legalább részmunkaidőben dolgozni, vagy mennyire kell sokat tanulni, általánosságban hány tárgy jut egy hétre? Itt gondolok akár egy komplett órarendre/mintatervre (bölcsész karról jönnék)

- bármi szakspecifikus dolog, amire figyelnem kellene? Például milyen reményekkel ne kezdjem a szakot, kiknek NEM ajánlanátok, ilyesmi.



2023. aug. 8. 17:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
a honlapon van fent mintatatnterv nézegesd azt
2023. aug. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
mintatanterv bocsi elküldte mielőtt javítottam
2023. aug. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%

Ez az a kar, ahol nincs "szabadság", a főiskola teszi közzé az órarendet és ahhoz kell alkalmazkodni. Bejárós, sok a gyakorlat, nem egy lógincálós szak. Pl. rendszeresen katalógus volt az előadáson, ahol kb. 60-an ültünk.

Nem lennél hátrányban ezen tárgyak hiányában. Legfeljebb a biosz jöhet jól, de abból is csak az embertan. A fizika-kémia nem játszik.

Nálunk csak az tudott részmunkaidőben dolgozni, aki ismerősöknél volt és hagyták neki, hogy kb. akkor menjen melózni, amikor tud.

Folyamatosan kell tanulni a szorgalmi időszakban is, garantált a tárgyismétlés, ha csak a vizsgaidőszakban kap észbe valaki.

2023. aug. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 piranja ***** válasza:
100%
Én is az ETK-ra jártam, bár más szakra, de az előttem szólónak igaza van....itt nem te rakod össze az órarended, maximum a szabadon választható tárgyakat. Esetleg jelentkezz levelezőre, viszont abban meg az a gáz, hogy minden hónapban van egy oktatási hét és azt nem sok munkáltató preferálja.
2023. aug. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem most van folyamatban, ha gondolod, írj.
2023. szept. 13. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!