Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az egyetemi matekhoz kívülről...

Az egyetemi matekhoz kívülről kell tudni a képleteket?

Figyelt kérdés

2023. aug. 9. 13:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, legtöbb helyen használhatsz képlet gyűjteményt.
2023. aug. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Mondjuk matek szakon se képletgyűjteményt, se számológépet nem használhatsz...
2023. aug. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
8%
Nincs ilyen, hogy “a képletek”. Melyik képleteket? Van, amit kívülről kell tudni, de mondjuk a gamma eloszlás sűrűségfüggvényét elég, ha felismered, nem hiszem, hogy ezeket mindenki tudja fejből (és statisztika mesterszakos vagyok).
2023. aug. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
Mondjuk az analízisben az alapvető deriválási és integrálási szabályokat illik fejből tudni. Más tárgynál meg majd úgyis mondja az oktató, hogy milyen segédleteket használhatsz.
2023. aug. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

Javasolt, hisz ha azzal megy el az idő, hogy keresgéled, akkor nem lesz idő a feladatokra...

Hogy kell-e, más tészta

2023. aug. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én matematikus alapszakra járok, más "matekos" szakot nem ismerek közelről. Nálunk a vizsgákon semmiféle segédeszköz nem használható - nem mintha bármi segítene, amikor jellemzően iszonyat rövid idő van a feladatokra.
2023. aug. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mérnöki szakra mennék
2023. aug. 9. 16:19
 8/11 anonim ***** válasza:
80%
Programtervező informatikus szakra jártam az ELTE-n, 2015-ös kezdéssel. Aki nem ismeri, ennek a szaknak akkor a 60%-a matek volt, ha nem több. Egyik tárgyból sem lehetett használni semmilyen segédeszközt, még buta számológépet sem. Mindent neked kellett kiszámolni, átalakítani, ismerni a képleteket. Külön vittünk be számolós papírt, amit nem adtunk be. Mindig azt mondogatták erre a tanárok, hogy "nem mérnök vagy/nem fizikát tanulsz.. ez matematika". Szóval egy mérnöki szakon lehet más a helyzet, ott teljesen más a matematikai szemlélet is.
2023. aug. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Annyi még, hogy tényleg nincs értelme. Vizsgán úgyis A-tól Z-ig bármit kérdezhetnek, szóval előbb-utóbb megtanulod.


#8-as voltam

2023. aug. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 totolala ***** válasza:
0%
Miért menne akárki is matematikusnak? Amúgy mérnökin mindent használhatsz.
2023. aug. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!