Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehet a leghatékonyabba...

Hogyan lehet a leghatékonyabban képleteket tanulni?

Figyelt kérdés
Technikusi vizsgára készülök és az írásbelihez szükséges képleteket szeretném úgy megtanulni, hogy fejből menjen, viszont sosem voltam valami jó képletek megjegyzésében. Van valami jó módszer, amivel jól be lehet tanulni / gyakorolni?

2018. ápr. 3. 12:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Játssz memóriajátékot! Írd fel a képleteket külön cetlikre, és véletlenszerű sorrendben haladj végig rajtuk annyiszor, hogy a végére hibátlanul menjen!

Én így tanultam képleteket kémiára. :)

2018. ápr. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Én kis cetlikre írom ki őket és tele ragasztgatom velük a szobám. Eddig bevált😅
2018. ápr. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én csak akkor tudtam normálisan megtanulni őket, ha értettem. Bemagolni elég nehéz, és nem is túl hatékony. Kis energia befektetéssel meg lehet érteni, hogy mi miért van, és onnantól már könnyebb.
2018. ápr. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!