Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felnőttként érettségizők, ti...

Felnőttként érettségizők, ti hogyan készültetek fel a vizsgára?

Figyelt kérdés
Annak idején letettem az érettségit, de mivel 18 évesen még fogalmam sem volt, hova tovább, nemigen foglalkoztam a jegyeimmel. Most így évek elteltével szeretnék matekból emeltezni, és fizikából alap érettségit tenni, és jó jeggyel zárni. Hogy érdemes erre készülni? Sokat felejtettem az évek során, magántanár kellene? Vagy adnak bármiféle tananyagot, mikor jelentkezem?

2023. aug. 9. 23:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Pont ugyanerre készülök, vagyis a matek nálam is egy nehézkes dolog.

Én (szégyen, nem szégyen) megvettem 3-tól 8-ig, majd 9-től 12-ig az ÖSSZES matekönyvet, és elkezdem tanulmányozni. Biztos vagyok benne, hogy a komolyabb témákhoz magántanárra lesz szükségem, de megéri a befektetett idő, és energia.


Hát, mást nem tudok most mondani. Sok sikert.

2023. aug. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én emelt matekra készülök.

16 év kihagyás után.

2025 májusra készülve.


Tanulásmódszertan:

- Pólya György: A gondolkodás iskolája


Alapozás:

Magyarázósabb platform:

- Mateking

Párhuzamosan vele használva:

- Obádovics J. Gyula: Matematika c. könyve, hogy lásd a témák közötti kapcsolódási pontokat.


Gyakorlás:

- Eddigi érettségi feladatok gyakorlása, ellenőrizve a megoldókulcs szerint.

2023. aug. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%
#1 Gimnáziumban nincsenek "komolyabb" matek témák...
2023. aug. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Az érettségire legjobb felkészülés a korábbi feladatsorok megoldása, mert ugyanolyan típusfeladatok vannak minden évben.
2023. aug. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek 🥰
2023. aug. 10. 20:33
 6/6 anonim ***** válasza:
Mateking, Matek Oázis nagyon jók, sokat segítettek a felkészülésben,bátran merem ajánlani őket.
2023. aug. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!