Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Zoológus 5 éves mesterszak,...

Zoológus 5 éves mesterszak, vagy üzemmérnök-informatikus Bprof, melyiket érdemesebb elvégezni?

Figyelt kérdés
A zoológia sokkal jobban érdekel, viszont Budapest nagyon nem vonz (messzebb is van).. ugyanakkor az Állatorvostudományi Egyetem annál inkább. Tetszik az elsőben, hogy ingyenes az idén először induló képzés. Az angolom kifogástalan, ami mindkét szak esetében jó. Az utóbbi szakot pedig Szegeden végezném, mert számomra kicsit jobb helyen van, elérhetőbb. Aki az elsőről tud valami jót írni, az nagyon érdekelne, de a másik szakot is lehet pártolni.

2023. aug. 10. 03:12
A kérdező szavazást indított:
Zoológus osztatlan
Üzemmérnök-informatikus
23 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Én nagyon gondolkoztam idén a zoológián, de végül az állatorvosit írtam első helyre, mert itthon zoológus végzettséggel nem igazán lehet elhelyezkedni és mivel idén indul először ez a képzés, nem lehet tudni, hogy mennyire lesz színvonalas az oktatása.

Ha számodra külföld is opció és majd az első félév után pozitív beszámolókat lehet hallani a most felvett hallgatóktól, akkor viszont jó választás a zoológusi pálya.

Az pedig ne tántorítson el, hogy Budapestre kell miatta költözni. Szerintem 5 évet ki lehet itt bírni, ha cserébe utána 40-50 évig olyan munkát végezhetsz amit tényleg élvezel.


A másik szakkal kapcsolatban annyira nem vagyok képben, de az biztos, hogy nagyon más irány. Itt szerintem azt gondold át, hogy mennyire tudnád magad elképzelni ebben a munkakörben. (Én pl tuti fejjel rohannék a falnak.. :D)

2023. aug. 10. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
22%
Egyszerűbb a megoldás, mint hinnéd. Elkezdesz járni a zoológus szakra, és egy év csúszással beadod a jelentkezésed valamilyen gazdasági vagy informatikai szombati levelező szakra, majd párhuzamosan csinálod a kettőt. Igaz, így az egyik tandíjas lesz (ha nincs aki támogasson, akkor ott a diákhitel), viszont így nem kell elengedned az álmaidat, de piacképes maradsz. Például egy gazdálkodás és menedzsment, pénzügy, vagy marketing diploma remekül mutat a zoológus mellett még akkor is, ha végül tényleg zoológusként dolgozol. Tegyél meg egy kis szívességet jövőbeli önmagadnak, és szerezz piacképes tudást, miközben foglalkozz azzal is, ami igazán érdekel.
2023. aug. 10. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
21%
Zoológus diplomával szerintem meglehetősen nehéz lesz elhelyezkedni, hiszen a zoológus igazából egy állatokra specializálódott biológus. S mesterdiplomás biológusként sem könnyű munkát találni, ugyanis biológusokból is túlképzés van Magyarországon. Most megnéztem: idén a rendes felvételi eljárásban 161 biológusjelölt kezdheti meg a tanulmányait biológus mesterszakon, ehhez jön még a felvett 29 osztatlan zoológus szakos, ez együtt 190 fő. Ha néhányan le is morzsolódnak, akkor is körülbelül évi 150 ilyen szakember végez Magyarországon. Szerintem az a néhány kutatóintézet, egyetem, állatkert, természetvédelmi és környezetvédelmi hatóság és szervezet, ami létezik, évente ennyi szakembert biztosan nem tud felszívni.
2023. aug. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
17%

Zoológusként nehezen fogsz elhelyezkedni, informatikusként könnyen. De ne csak ez alapján dönts, ha a zoológia sokkal jobban érdekel, akkor hiába jobbak a lehetőségek a másikkal.


Egyébként miért bprof? Egy mérnőkinfót vagy proginfót is könnyebben elvégzel mint egy 5 éves zoológia szakot az állatorvosin. Akkor infós irányban miért a könnyebb, de kevésbé értékes szakot választanád?


A másik, hogy állatorvosi szak miért nem jön szóba? Azzal jobb lehetőségeid lennéne, mint a zoológus szakkal, amúgy meg feltételezem hogy mivel egy egyetem ugyanazon kara, elég nags lesz az átfedés tárgyakban.

2023. aug. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
22%

AZ Állatorvosi Egyetem zoológus képzése nagyon jó, ha érdekel a terület jól teszed ha azt választod, mert valódi tudást kapsz és az egyetemet is élvezni fogod.


A végzés utánra vonatkozóan arra célszerű felkészülnöd, hogy tanulmányaidat PhD képzésben is folytasd, az állami PhD ösztöndíj 4 évre jó kezdő fizetést és nagy szabadságot jelent. Ha jól kihasználod akkor olyan szintre tudsz eljutni, amivel már itthon és külföldön is jól érvényesülhetsz.


Nagyon nem mindegy, hogy az ember mivel tölti az életét. Boldog ember úgy lehetsz, ha a megélhetésed és a hobbid egybeesik, ha azt csinálod amit igazán szeretsz, sikeres is ekkor leszel benne.

2023. aug. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
20%

Egyik sem mert:


Zoológus: ezzel nem fogsz tudni elhelyezkedni, többszörösen telített a piac


Üzemmérnök-informatikus Bprof: ez egy csökkentett képzés, csökkentett értelmi képességűeknek akik képtelenek rendes BSc-t végezni, ennek megfelelően a cégek hozzáállása is olyan lesz hozzád. Nem azt mondom hogy nem lehet elhelyezkedni csak hátrányból indulsz a valódi egyetemi szakot végzettekhez képest

2023. aug. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
4-esnek: az állatorvosi szak azért nem jön szóba, mert sok felhasznált félévem van, az állatorvosin meg másfél millió forint egy félév. Gyerekkori álmom volt régen, de most csak ezek játszanak vagy semmi, mást ne írjatok. A válaszokat egyébként köszi; úgy tűnik a válaszok a zoológust igazolják, a szavazatok meg a másikat.
2023. aug. 10. 10:53
 8/8 anonim ***** válasza:
82%

"Azzal jobb lehetőségeid lennéne, mint a zoológus szakkal, amúgy meg feltételezem hogy mivel egy egyetem ugyanazon kara, elég nags lesz az átfedés tárgyakban."

Nincs sok átfedés a két szak között. Az állatorvosi agrár terület, a zoológus pedig természettudományi. Nem véletlenül nem engedik az átjelentkezést sem eközött a két szak között.

2023. aug. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!