Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nőként burkolónak elmenni?

Nőként burkolónak elmenni?

Figyelt kérdés
Gáz ha nő elmegy hidegburkolónak? Nem álomszakmám csak úgy vagyok vele hogy hasznos és tudnám csinálni. És elmennék esti suliba megcsinálni. Félek hogy kirekesztenének mert lány vagyok..

2023. aug. 15. 09:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
Nem gáz.
2023. aug. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
#1 lehet bírni fizikailag? Nem megerőltető egy nőnek? Nem igazán tudom, hogy ennél a melónál mennyire hajtják szét az embert.
2023. aug. 15. 09:53
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Megerőltető. Tudod egyáltalán, hogy mit kell csinálni? 😵 Nem egy női munka. Ha esti suliba mész, akkor már miért nem mást csinálsz?
2023. aug. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
85%

egész nap térdelni kell


nehéz cuccokat emelgetni


nem véletlen nincsenek nő borkolok

2023. aug. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
22%

50kg-os zsákokat kell cipelni stb.


Vannak női burkolók. Pont tegnap néztem egy riportfilmet eggyel, valamelyik oldalon volt.


De a villanyszerelő szerintem fizikailag könnyebb munka.


A kamionos csajok is tetszenek.

2023. aug. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem ezt a szakmát szerettem volna csak az nem indul.. És valószínű nem is fog már.. Úgyhogy azt gondoltam hogy burkoló és akkor párommal ki vele külföldre és abból a pénzből meg elmegyek egy OKJ-s szakmára amít ki néztem.
2023. aug. 15. 11:18
 7/13 anonim ***** válasza:
39%

#6 Ez nagyon szép és jó elképzelés Tündérországban ahol kolbászból van a kerítés, de a valóságban a lőtéri kutya nem fog egy nőt alkalmazni vagy megbízni burkolói munkára.


Még ha a képzést el is végzed akkor sem fogsz utána 12-14 órákat térdelni és cipelni 50 kilós zsákokat, az pedig kizárt dolog hogy egy férfitől hatékonyabban végezd a munkádat, márpedig ebben a szektorban éppúgy mint mindenhol máshol a versenyszférában számít a teljesítmény. Szinte bármelyik férfi sokkal gyorsabban megcsinálja a rábízott feladatot mint te, mert a burkolás kemény fizikai munkának számít ami komoly erőnlétet igényel. Épp emiatt nem fogsz kelleni senkinek, mert gyakorlatilag bármelyik férfi kompetensebb tőled a szakmában, már alapból hátrányból fogsz indulni. Ez nem azért férfi szakma mert férfiakat érdekel jobban mint például a mozdonyvezetés vagy kamionozás, hanem azért férfi szakma mert egyszerűen a nők alkalmatlanok az elvégzésére.

2023. aug. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát attól függ, hogy mekkora vagy és mennyire erős. Sajnos egy 45-50 kilós csajnak tényleg elég megerőltető lesz, de nem lehetetlen, másrészt ha nagyobb vagy egy átlagos nőnél vagy magasabb és/vagy edzett, akkor csomó pasinál jobban fogod tudni csinálni, különösen fiatalon, de ehhez tényleg formában kell lenned. Amúgy rengeteg olyan mesteremberrel találkozom, akik szuszognak, levegőt se kapnak, rohadtul lassúak - pedig férfiak, ugyebár. A redőnyösnél pl. segíteni kell neki lejönni a létrán, le ne guruljon onnan, aki a bojlert ellenőrzi meg a konvektorokat, ő meg alig tud felállni térdelésből, és még sorolhatnám... Erről ennyit. Nem értem itt a nagy mellényt a válaszolóknál, hogy a férfiak így meg úgy mennyivel jobbak az ilyesmiben. Elméletben azok. Gyakorlatban tapasztalataim szerint nem teljesítenek kifejezetten fényesen.

Én simán alkalmaznék nőt a burkoláshoz, és nem azért, hogy nézegessem, miközben dolgozik, hanem mert ha egyszer ezt csinálja és ehhez ért, akkor feltételezem, hogy elvégzi a munkát, amiről előtte egyeztettünk.

Hogy kinéznek-e a tanfolyamról vagy sem, azzal szerintem ne foglalkozz. Ha ezt szeretnéd csinálni, akkor csináld, ha meg csesztetnek, akkor szólj nyugodtan a tanfolyam vezetőinek.

2023. aug. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
#8 60-64kg közt mozgok 165cm vagyok 12 évet küzdő sportoltam. Nem tudom hogy mennyire vagyok erős ezt más jobban látja. Csak azt tudom hogy már nem kell egy jó ideje 50kg-os zsákokat cipelni 'csak' ilyen 20 körül
2023. aug. 15. 14:17
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát a túlsúly meg a magas termet nagyobb hátrány az építészeti munkáknál, mint a kicsit gyengébb fizikum, szóval én nem tartom kizártnak. De a burkolásnak is vannak olyan szak- és rokonterületei aminél aligha van hátrányban egy nő - pl. manapság nagy igény van igényes restaurálásokra, burkolatfényezésre, felületkezelésre amiknél semmilyen zsákokat nem kell emelgetni.
2023. aug. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!