Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az emelt kémia érettségi után...

Az emelt kémia érettségi után mennyire lesz nagy ugrás gyógyszerészetin kémia tantárgyból?

Figyelt kérdés
A mennyiségre, nehézségre gondolok

máj. 11. 17:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az emelt kémia a belépő szint.
máj. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Zcom09 ***** válasza:
100%

A kettőt nehéz összehasonlítani. Az emelt kémia gyakorlatilag csak a minimum szükséges tudás.

Az alap szerves és egyetemi szerves/bio kémai között nagyon nagy az ugrás.

máj. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kb mint a másodikos szorzótábla után a 12-es integrálszámítás.
máj. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%
Az általános és szervetlen kémia, ha tényleg jók az alapjaid, alig többek, mint az érettségi, inkább egy szintre próbálja hozni az évfolyamot, de utána jönnek csúnya dolgok, főleg - ahogy valaki már említette - szervesből.De fel van építve, jobb esetben nem az első héten fog meglepetésszerűen nyakonvágni.
máj. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, ahogy az elottem szolo is irta, alt. es szervetlen kemia igazabol (kicsi kiegeszitessel) az emelt erettsegi anyaga. Szamolasok egyebkent szerintem annyira nem veszesek mint erettsegin. A szerves viszont verfurdo szokott lenni, de ha minden orara tanulsz es gyakorolsz akkor a szigorlat is teljesitheto. A vizsgak/szigorlat altalaban mindig ugyanazokat a tipusfeladatokat ismetli, szoval jol begyakorolva nem tudnak beledkotni. Az emelt erettsegire szukseges szerves kemia anyag egyebkent jo alapokat ad, de ennel 10x mennyisegu anyag kellesz a szigorlatra. Egyebkent szerintem az egyik logikusabban felepitett targy (soten legalabbis, a tobbi egyetemen nem tudom a kovetelmenyeket). Analitikai kemia okozhat meg nehezseget, de szerintem annyira nem vesz ez sem, es viszonylag konnyebb belerazodni, de szamomra mindig is kicsit unalmas volt.


A tovabbiakban lesznek szakmaspecifikusabb targyak, mint pl a gyogykem. Ez szerintem kifejezetten izgalmas, de kell hozza eros szerves kemia gondolkodas is. Az anyag hatalmas, de ha raall az egyed szerintem elvezheto, nekem az egyik kedvenc targyam.


Egyebkent, szemelyes velemeny: rengetegen irjak hogy mennyire “buktato” par targy, ami igaz is, de rendszeres tanulas mellett nekem soha nem kellett egy vizsgat sem ismetelni. A vizsgaim tobbsege 4-es, 5-os volt. A legtobbszor itt gyakorikerdeseken akik panaszkodnak hogy mennyire teljesithetetlenek ezek a szakok, szimplan vagy nem tanulnak eleget vagy mem tudjak hogy tanuljanak effektiven. Mondjuk mindenki mashogy tanul, es a szamodra mukodo metodust eleg nehez megtalalni erettsegi utan. Van aki kartyazik, van akinek eleg ha csak atolvassa, van akinek 10x kell atolvasni. En ADHD-s vagyok, szoval vannak napok mikor a legegyszerubb osszefuggest is millioszor kell atolvasnom, de aki konnyebben koncentral hamarabb is megertheti.

tegnapelőtt 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!