Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2 féléves levelező kémiatanár...

2 féléves levelező kémiatanár képzésen személyes az oktatás vagy online? Hogy épül fel az egész? A tanítási gyakorlat munka mellett is teljesíthető? Illetve mi a különbség a kémiatanár és a kémia szaktanár között?

Figyelt kérdés
Akármelyik egyetemre vonatkozik a kérdés.

2023. aug. 15. 15:58
 1/6 anonim ***** válasza:
24%

"2 féléves levelező kémiatanár képzésen személyes az oktatás vagy online?"

- A 2 féléves levelező kémiatanár képzés hibrid módon zajlik, ami kombinálja az online és a személyes oktatást. Minden hónapban egy hétvégi intenzív szemináriumra kerül sor, mely személyesen zajlik, míg a többi tananyagot online formában kell elsajátítani.


"Hogy épül fel az egész?"

- A képzés két fő modulra oszlik: elméleti és gyakorlati. Az elméleti modul online előadásokon és szemináriumokon keresztül zajlik, míg a gyakorlati modul laboratóriumi munkát és tanítási gyakorlatot foglal magában.


"A tanítási gyakorlat munka mellett is teljesíthető?"

- Igen, a tanítási gyakorlat rugalmasan teljesíthető. A hallgatók választhatnak a részmunkaidős és az esti gyakorlati lehetőségek közül, hogy megfeleljenek a munka melletti elkötelezettségeiknek.


"Mi a különbség a kémiatanár és a kémia szaktanár között?"

- A kémiatanár általános iskolákban és középiskolákban tanít kémiát, és a tanítási módszertanra való összpontosítással rendelkezik. Ezzel szemben a kémia szaktanár mélyebb szakmai ismeretekkel rendelkezik a kémia területén és főként szakiskolákban, vagy gimnáziumban tanít, ahol specializáltabb kémiát oktatnak például emelt érettségi felkészítő fakultáció.

2023. aug. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én idén pótfelvételin jelentkeztem 2 féléves tanári mesterre, bár nem kémiatanár szakra, de hátha tudok hasznosat mondani. Azt olvastam Felvin, hogy szaktanárira azok mehetnek, akik régi rendszerben szerzett, főiskolai szintű, általános iskolai tanár végzettséggel rendelkeznek már a tárgyból, ebben is dolgoznak, és most egyetemi szintűre akarják emelni, tehát hogy legyen papírjuk középiskolában is tanítani. A sima tanári pedig lényegében azoknak való, akiknek nem tanári mesterdiplomájuk van az adott területen (én is ilyenre jelentkeztem).

Az első félévben van a pedagógiai-pszichológiai modul, szakmódszertan, a másodikban pedig a tanítási gyakorlat, portfólióírás, ilyesmi. A félév során talán kéthetente kell bemenni személyes konzultációra hétvégén, úgyhogy munka mellett is bele kell hogy férjen, de ez is gondolom sok mindentől függ. Én egyelőre ennyit tudok.

2023. aug. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kémiát online? Te normális vagy? És akkor én minek szoptam végig 5 évet a laborokon?
2023. aug. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3/3 Igen, normális vagyok :) Én is végigszoptam 5 évet laborokon a vegyészmérnökin. Azért kérdeztem az online-t mert úgy láttam, ha ilyen BSc és MSc papírral rendelkezem, akkor nagyrészt csak pedagógiai jellegű tárgyaim lennének ezen a 2 féléves tanári képzésen.
2023. aug. 20. 16:03
 5/6 anonim ***** válasza:
5 év egyetem után vegyészmérnökként, amit megelőzött szintén 5 év vegyipari technikum, csak lesek a 2 féléves kémia tanár képzés láttán. Nem elírás? Tényleg ez a szint mostanában?
márc. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5,

2 félév, amire legkorábban a 6 féléves kémia alapszak után lehet menni.

Azért "ez a szint", mert nincs elég tanár, a probléma pedig nem mostanában kezdődött.

márc. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!