Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol lehet szoftverfejlesztőnek...

Hol lehet szoftverfejlesztőnek tanulni ?

Figyelt kérdés

Sok iskolát néztem meg OKJ képzéseket de sehol nem indul szoftver fejlesztői tanfolyam.

Megszüntették vagy más néven fut ?



2023. aug. 15. 15:59
 1/7 anonim ***** válasza:
24%
Vagy egyetemre mész vagy az elkövetkező 5 évben biztosan munkanélküli leszel úgy ledöglött a junior piac a válság hatására, még diplomával sem egyszerű elhelyezkedni.
2023. aug. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Inkább először hobbi szinten érdekel utána meglátjuk :)
2023. aug. 15. 17:44
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

#2 Hobbi szinten tökéletes az autodidakta tanulás akár youtube-ról vagy udemy kurzusokból.


freecodecamp oldalán van egy rakás videó minden területről, ott teljesen jól elsajátíthatod az alapokat, a többi pedig úgyis azon múlik hogy mennyit gyakorolsz és mennyire tudod elsajátítani azt a készséget hogy egy adott problémát milyen gyorsan tudsz megoldani akár Google, Stackoverflow, hivatalos dokumentáció vagy AI segítségével.

2023. aug. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Magyarul nincs ?
2023. aug. 16. 13:27
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#4


Ha magyarul szeretnél csak tanulni, akkor tényleg hobbi lesz belőle, mert itt alap a C1 angol szövegértés (beszéd annyira nem fontos, legalábbis nem minden magyar céghez).


Videókat nem tudok ajánlani, fogalmam sincs, hogy magyarul vannak-e ilyenek, viszont van rengetek remek könyv magyarul. Csak szimplán keress rá, hogy *adott programozási nyelv* könyv vagy pdf (lehet valami egyetemi jegyzetet is találsz). Szerintem a legjobbak az "xy for dummies" könyvek, hobbi szintre tökéletesek és mindegyiket megtalálod magyarul:) én egyetem előtt a java for dummiest tanultam meg, hobbi szintre szerintem tökéletes és izgalmasan magyaráz, meg a feladatok is érdekesek!:)

2023. aug. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ha elfogadsz egy javaslatot, akkor nulladik lépésként (vagy akár párhuzamosan azzal, ahogy tanulod a szoftveres dolgokat) felhúzod az angolodat, amennyire és amilyen gyorsan csak tudod.


Szerintem is erősen javallott a C1 - es szint.


Már, feltéve, ha később ebből akarsz élni (de persze az angolt már csak önmagában is érdemes megtanulni).

2023. aug. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
OKJ szoftverfejlesztő nincsen....Fejlesztő mérnök lehetsz ha elvégzed az egyetemet, az ilyen okj-k semmit sem érnek....
2023. aug. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!