Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van értelme szoftverfejlesztőn...

Van értelme szoftverfejlesztőnek tanulni OKJ szinten?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok? Aki még nem programozott életében , maximum a "Hello world" ismerős számára, annak érdemes elkezdeni ezt tanulni? Különösebben nem foglalkoztat, szóval nem jutott eszembe, hogy én egy szabad szombat délutánon leülök programozni, inkább a jó fizetés vonz ebbe az irányba. Érdemes elkezdeni, vagy felejtős?
2019. febr. 2. 21:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Van értelme OKJ-szinten is, viszont ha csak a fizetés vonz a szakmában, akkor ez nem lesz hosszú karrier.
2019. febr. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igazából nem tudom, ismerősöm mondta, hogy ha eddig magamtól nem jutott eszembe leülni programozni akkor most miért lenne más , így kicsit bogarat ültetett a fülembe.
2019. febr. 2. 21:12
 3/9 anonim ***** válasza:
33%

Nyilván jobb mint a semmi, de ha nem érdekel csak a pénz, akkor hosszabb távon úgysem fogod bírni/szeretni. Márha képes leszel olyan szintre fejlődni, hogy valaki adjon is neked munkát OKJ után.

A programozás nem olyan mint a gyári szalagmunka, hogy kimész az utcára és 10-ből legalább 9 ember simán megtudja csinálni azt a munkát úgy, hogy ne fogják az ember kezét munka közben.

De mint mondtam, veszíteni valód nincs az OKJ-val, max csak időt veszítesz az életedből ha nem is jön be.

2019. febr. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

jó fizu csak a min 5 de inkább 10 év senioroknak van arra a szintre pedig nincs esélyed felfejlődni ha nem szereted, nem beszélve arról hogy a diploma is elvárás


OKJ után állást is csak akkor találsz - mint írják - ha megtetszik és felfejleszted magad, az OKJ kimeneti tudásszint nem elég

2019. febr. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Esélytelen. Eleve ezek az okj-s tanfolyamok vérszegények, hasznos tudást nem adnak, meg az alapokat sem tanítják meg. Tele vannak töltelék modulokkal amik szintén semmit nem érnek, csak hogy az időt ki töltsék. Ezzel egy olyan akit nem is érdekel az egész nem tud sokat kezdeni, akit meg érdekel enélkül is megtanulja.
2019. febr. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%
Ha nem izgat annyira a dolog, hogy néha magad is leulj élvezettel csinálni, akkor felesleges. Ez tényleg nem olyan h beulsz az órára, megtanulod aztán csókolom, ha nincsen meg a kellő motivaltsag akkor nem fog menni.
2019. febr. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat ment a kéz:) Akkor más irányban gondolkodom inkább.
2019. febr. 3. 20:15
 8/9 anonim ***** válasza:

Pedig pont most akartam én is írni. :)


Én november végén kezdtem a tanfolyamot.


Negatívum, hogy nagyon sok a töltelék modul, szakmai angol - vagy ennél komolyabban kellene, de arra nincs idő, vagy sehogy, de ahogy jelenleg van, úgy semmit se ér.

Foglalkoztatás I, II - what???

CISCO nem rossz, ne legyünk szakbarbárok, de mégis muszáj, ha ennyire kevés az idő mindenre? Meg hát az is olyan kevés így, hogy semmit se ér.


A szakmai rész eddig úgy tűnik, egész jó lesz.

Kevés azonban.

Borzalmasan sok munkát igényel otthon is, ha tényleg szoftverfejlesztő szeretnél lenni.

Bár egyetem mellett is képeznie kell az embernek magát, itt pláne.

2019. febr. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez az OKJ képzés egy kula, senkinek nem javasolom, maximum annak, akinek ráér felesleges időtöltésre 2 évig. Én most végeztem el, 2019-ben kezdtem, most lett vége a képzésemnek. És az igaz, amiket korábban írtak.


Felesleges töltelék tárgyak amiknek semmi értelme!


A programozó tanárok tudása nagyon minimális, csak az alapokat tudják és azt is tanítják, hogy "meglegyen a vizsga". Szóval ne várj tőlük minőségi tudást!


Annyi szóljon a képzés mellett, hogy kapsz egy 54-es számú emeltszintű OKJ papírt, és hogy nagyon alapszinten meg tudsz tanulni programozni. Persze ez még semmihez sem elég, de ha szorgalmas vagy és érdekel a szakma, akkor továbbképezheted magad!


Továbbá most szeptembertől (2021 szeptember), megváltozik az egész rendszer, az OKJ helyét az IKK váltja fel, megújul a tananyag is stb. (Bár sajnos a hülye tanárokból nem lesznek hirtelen minőségi tanárok), szóval ennek fényében érdemes dönteni 2021-től!

2021. máj. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!