Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tűzvédelmi mérnöki vs biztonsá...

Tűzvédelmi mérnöki vs biztonságtechnikai mérnöki, tűzvédelmi szakirány? Mi a különbség, melyiket érdemes választani és mennyire piacképesek ezek?

Figyelt kérdés

Pl. a legtöbb gyárba kell EHS (a Suzukiban most is van nyitott gyakornoki pozi) és ugyan 1-2 embert szoktak csak keresni, de ezeken a szakokon nem is végeznek olyan sokan évente… Gyárból meg rengeteg van itthon és csak egyre több és több lesz. Szóval én személy szerint nem hinném, hogy ne tudná felszívni a végzetteket a munkaerőpiac… De az is igaz, hogy az előbbi szak az NKE-n indul, ami általában nem nyújt túl piacképes diplomákat, a versenyszférában… A másik van az óbudain is.


De amúgy nem is értem, hogy miért létezik külön ez a tűzvédelmi mérnöki, ha ott van a biztonságtechnikai mérnöki, tűzvédelmi szakirány… Mi szükség van így szétválasztani?



2023. aug. 16. 06:25
 1/6 anonim ***** válasza:
11%
Egyiknek sincs értelme ezek ilyen alja mérnöki területek mind egzisztenciában mind fizetésben. Ha komoly mérnök akarsz lenni akkor mérnökinfó, villamosmérnök vagy mechatronikai
2023. aug. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Az első kicsit sarkosan fogalmaz és számomra nyersen. De sajnos vam benne igazság amit mond. Plane, hogy lassan tényleg csak azt a három mernoki szakot éri meg tanulni amit felsorolt. Mondom ezt úgy, hogy mernök vagyok de más teruleten. De itt is sok embernel jellemző átlagos vagy középszerű bér, amit egy szakmával is simán el lehetne érni. Palyakezdo mernokkent el lehet ám helyezkedni 200 meg 400 nettoert is am. En nem csak azt neznem, hogy lesz-e munka,hanem hogy mennyiért.
2023. aug. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Na álljunk meg egy szóra, főleg az előző válaszolókhoz szólok!


Nektek csak ez a "szentháromság" létezik mérnöki területen, hogy mérnökinfó, villamos meg mechatro. Nyilván ezekkel semmi baj nincsen, de mindenki ezekre megy a nagy pénz reményében és GARANTÁLOM, hogy ha valaki csak a pénz miatt kezd el valamit tanulni, főleg ami nehezebb is, az hatalmasat fog szenvedni az egyetemen, és utána a melóban is, kereshet ő havi 1M nettó fölött.


Alázat, tisztelet, tudásvágy. Ennek a háromnak a birtokában BÁRMILYEN mérnöki vonalat megéri tanulni és lehet vele nagyon jól keresni. Ha kiemelkedő vagy akkor már a tanulmányaid során jó eséllyel felfigyelnek rád, mész TDK-ra, kapod a busás kiemelt ösztöndíjat, építed a kapcsolati tőkéd és már akkor lesz munkád, mikor még kezedbe sincs a papírod!


Csak hogy az #1 válaszolónak néhány példát hozzak, magam is mérnök vagyok, valamint ismerek rengeteg olyan mérnököt akik olyan mérnöknek tanultak amiről te még valószínűleg nem is hallottál, és többet kapnak kezdő fizuban mint a villamos, mérnökinfo vagy mechatro irány!


-Geofizikus-olajkutató mérnök ismerős abszolút kezdőként kapott 1.2 millió nettót.


-Gépész kollega egyéni vállalkozást csinált, nem akart multinak dolgozni és most nagy cégeknek csinál akusztikai méréseket, főleg rezgéstannal foglalkozik, egy-egy ilyen mérésért simán elkér 300-400 ezer forintot.


-EBK-s mérnök kollega, aki egyébként pont a tűzvédelmi szakmérnökit csinálta meg, simán elkért 800 ezret a Tesco-tól azért, hogy megtervezze a menekülési útvonalakat és a tűzoltókészülékek helyét, számát.


-Bányamérnök ( hölgy! ) ismerős külföldi bányában havi nettó 2M felett keres.


-Hulladékgazdálkodási szakirányú mérnök kollega nagyon simán megkap 900 ezer nettót


És most csak párat említettem!

2023. aug. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
#3 Hát ezekkel az alacsony külföldi mérnöki fizetésekkel engem nem sikerült meggyőznöd, mert példának okán az egyik ismerősöm Wise-nál, ami nem is számít egy top cégnek egy L3 Senior Software Engineer (nem Principal szint!) keres 220 000 USD-t ami átváltva havi 6,5 millió forint. Én nem tisztán fejlesztői területen vagyok hanem Big Data Engineerként tevékenykedek Cloud vonalon, amerikai cégnél teljesen remote 6 éves tapasztalattal keresek contractorként 4,2 - 4,8 milliót árfolyamfüggően.
2023. aug. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Én a mennyitkeresel.hu oldal / a jövedelmek szakmánként részben szoktam az iparági beszámolókat olvasni. Több száz beszámoló van szektoronként.



Azért ott az agrár, élelmiszer, építőipar és hasonló területeken dolgozó mérnökök beszámolói szerint nem túl jó a helyzet náluk, sok esetben középszar..



Mikor ezeket a beszámolókat összehasonlítja az ember az infós meg villamosmérnöki beszámolókkal azért van ám elég erős különbözet.


Érdemes ezen az oldalon olvasgatni!

2023. aug. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#4 Azért meglehetosen felesleges IT-s vonalat összehasonlítani azokkal amit leírtam, nomeg ne haragudj de ha neked azok a fizetések kezdoként rossznak számítanak, akkor nemt tudom hol élsz, én nagyon örülök hogy megtaláltad a számításaidat és a világ összes pénzét megkeresed havonta otthonról, de vannak olyan mérnökök is akiknek nem minden a pénz és megelégszenek "csak" havi nettó 800k-1 millióval kezdoként, mert azért mentek egyetemre mert valóban az érdekli oket amit tanultak.


Mellesleg minden személyeskedés nélkül de megnézném hogy bármelyik IT-s aki teljesen remote-ba, meg HO-ba meg napi 4 órába letudja a melót, annak mennyire menne mondjuk bányamérnökként napi 12 óra a dömperek között, DE persze ez fordítva is igaz, mindenki csinalja azt amit szeretne és legyen béke.

2023. aug. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!