Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jelentkeztem egy középiskolába...

Jelentkeztem egy középiskolába ami 6 éves és egy gyakorló ápoló szakmára mennék,de idő közben egyre jobban húz maga fele az orvosi,hülyeség lenne ha maradék ápoló szakmára vagy menjek át gimnáziumba?

Figyelt kérdés
folyamatosan ezen kattogok hogy most mit kéne csinálnom

2023. aug. 17. 01:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Anyagilag óriási a különbség a 2 pálya között.
2023. aug. 17. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetetlen egészségügyi technikumból orvosi egyetemre menni. De a biológia-kémia tagozatos gimnáziummal nagyobb az esélyed.
2023. aug. 17. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Kedves 1,tudom hogy nem sokat számit de 16 éves vagyok és nem buktam.
2023. aug. 17. 07:20
 4/15 A kérdező kommentje:
Bocsánat 1-es,időkozben törölt lett az a hozzászólás.
2023. aug. 17. 07:47
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Van mögötted olyan háttér aki az orvosi egyetem alatt anyagilag végig támogatni tud? Lehet mellett dolgozni, de max félállásban és nagyon sok áldozattal/energiával jár. Illetve a tanulás rovására mehet.

Az orvosi jó esetben 6 év, de általában inkább 7-8 év alatt fejezik be. Egyetem után nagyon jó fizetésed lesz, de az egyetemet ki kell húzni valahogy.


-Egy sebész rezidens

2023. aug. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
55%

Azért az egyetem után nagyon jó fizetés résszel erősen vitatkoznék. Bruttó 450 ezer forint nem egy nagy szám. Egy kőműves 18 évesen röhögve megkeres ennyit.


Arról nem is beszélve, hogy rohadtul nem éri meg.

Háziorvos szakorvos vagyok nettó másfél milla fizuval. Ha újra választanom kellene biztosan nem mennék orvosnak.

2023. aug. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

#8

Miért nem éri meg? Miért nem mennél orvosnak? Fiatalon mi szerettél volna lenni?

2023. aug. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
50%

Gyerekként vegyész szerettem volna, lenni utána pszichológus, végül orvos.


Azért nem éri meg, mert irreálisan sok energiabefektetést igényel és gyakorlatilag az egész életed rááldozod ha lelkiismeretes vagy.


Hat év nem tingli-tangli egyetem, utána jön még 3-7 év rezidens képzésnek nevezett rabszolga munka. Utána meg lehet hat állásod, hogy normális fizud legyen.


33 éves vagyok, az egész életem ráment erre a szarra, se család se gyerek semmi, van a magány.

2023. aug. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

#8:

A pontosság kedvéért: vegyész, vagy vegyészmérnök? Amúgy köszönöm a választ.


"...irreálisan sok energiabefektetést igényel és gyakorlatilag az egész életed rááldozod ha lelkiismeretes vagy."

Kétségkívül így van, de az évek során nem mondta ezt senki, hogy erre készülj fel, ez a hivatás velejárója?

"Hat év nem tingli-tangli egyetem, utána jön még 3-7 év rezidens képzésnek nevezett rabszolga munka."

Tudtommal nagyon kevés kivétellel, minden értelmiségi foglalkozásnál ez van. A frissen végzett diplomások hosszú ideig csak segédként dolgoznak, B-kategóriás feladatokat kapnak a már tapasztalt mesterek mellett. Közben tanulnak, figyelnek, és őket is megfigyelik, próbára teszik, a főnökök kitapasztalják, hogy "mennyit érnek".

Nehogy azt hidd, hogy mondjuk a rendőrségen rábíznak egy fontos nyomozást egy 1 km-es hadnagyra. Egy nagyon fiatal mérnök se kapja meg "a Lánchíd tervezését". A pszichológusoknak is kell (a hosszú és száraz tanulás után) kb. 15 év, mire komoly szakemberként rúghatnak labdába. (A tehetséges futballisták viszont a fordított esethez tartoznak-igaz, ők nem végeznek egyetemet:)

2023. aug. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

javítás: 0 kilométeres hadnagyra.

33 évesen ha nő vagy, és szeretnél családot, akkor tényleg rá kell kapcsolni és ismerkedni új emberekkel. Ha férfi vagy, akkor ez kicsit kevésbé égető, de nagyon nem elhanyagolandó kérdés. Értem, hogy nehéz, de ne add fel.

2023. aug. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!