Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyha az államilag támogatott...

Szilvivirag kérdése:

Hogyha az államilag támogatott féléveidből csak hatot használtál föl, akkor a maradék néggyel még jelentkezhetek másik egyetemre?

Figyelt kérdés
Önköltségesen kezdtem ugyanis az egyetemet, de két félév után átkerültem államilag támogatottra.

2020. jan. 16. 10:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Elhasználhatod a maradékot minden további nélkül, de ha államira vesznek fel, és elfogynak a támogatott féléveid, automatikusan átkerülsz költségtérítésesre.
2020. jan. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%
12 támogatott féléved van, nem 10, és persze, miért ne jelentkezhetnél, ha még van? De nem nagyon értem, hogy jött ez ki. Gondolom alapképzésen voltál, ami általában 6 félév. Ha ebből 2-t önköltségesen voltál, akkor 4-et használtál el, nem 6-ot.
2020. jan. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

az a maradék 4 inkább 6 ;)

Jelenleg így járok levelezőre. 5 félévet használtam el az 1. diplomához (levelezőn, önköltségesen kezdtem), így most 7 félévet még az állam finanszíroz, csak 1-et kell majd nekem :D

2020. jan. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%
"Gondolom alapképzésen voltál, ami általában 6 félév." -aióta van olyan, hogy "alapképzés". Korábban a főiskolák rendszerint 4 évesek voltak (sztem ahova én jártam, az volt az utolsó 3 éves), és csak szimplán főiskolának hívták, nem alapképzésnek ;)
2020. jan. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4 Oké ;).

Éppen ezért kellene talán egy kicsit pontosítani a kérdezőnek. Semmi infót nem adott, hogy mikor járt, hova, meddig és hogyan. Pedig ezek szükségesek, és pont ezért is írtam csak annyit, hogy GONDOLOM.

2020. jan. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%

"Éppen ezért kellene talán egy kicsit pontosítani a kérdezőnek. Semmi infót nem adott, hogy mikor járt, hova, meddig és hogyan. Pedig ezek szükségesek, és pont ezért is írtam csak annyit, hogy GONDOLOM."


Ezek tök lényegtelen infók. Az egyetlen lényeges a kérdés szempontjából, hogy mennyi félévet finanszírozott már az állam.

2020. jan. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
48%
Most ha te vagy a 4-es is, akkor szépen ellent mondtál magadnak.
2020. jan. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!