Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szociális munka szakra milyen...

Szociális munka szakra milyen érettségi kell?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Légyszives ne nevessetek ki de szeretnék szociális munka szakra jelentkezni egyetemre, viszont amikor régebben érettségiztem, az nagyon rosszul sikerült. Otthon rossz körülmények, engem nem érdekelt semmi és nem foglalkoztam a tanulással. Már dolgozom de munka mellett menni szeretnék szociális munkára.


Az érettségi:


magyar: 22%

matek: 23%

történelem: 48%

angol: 28%

közgazdaság: 28%


van egy informatikai okjm is.


Miből kellene újraérettségizni és hanyasra ahhoz, hogy biztosan felvegyenek?

Angolból biztosan megtudnék már csinálni egy 5ös érettségit. A többiből tudok tanulni.


Köszönöm szépen aki tudna segíteni ebben.


2023. aug. 17. 15:49
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

Kb. mindenből jobbat.

Tejóég, ezek rémes eredmények, legalább kettőt fel kéne tornázz 80%-osra.

2023. aug. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Épp most változnak a szabályok, de a felvi.hu-n meg fogod találni, hogy az általad választott egyetem mit vár el attól, aki erre a szakra jelentkezik. Addig is kezdj el felkészülni angolból, ha úgy érzed, az megy a legjobban.
2023. aug. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos tudom, hogy katasztrófa eredmények. Ettől függetlenül informatikusként dolgozok és a legjobbak közt vagyok itthon a szakmámban.

Viszont váltani szeretnék, csak a múlt visszakacsint.: ) Évekig mondogattam magamnak, hogy már túl késő ezen változtatni de apránként felszeletelném a dolgot. Úgy érzem két tantárgyból tudnék felkészülni. Angolból minimál befektetés illetve akár egy matekot feltudnék húzni. Mármint az idei évben.



kettes: köszönöm. igen olvastam anno valami olyasmiről, hogy bizonyos felsőfokú intézmények bizonyos szakjain törlésre kerülnek a ponthatárok. Akkor kivárom amíg érkezni fog a részletes infó róla.

2023. aug. 17. 16:15
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy hol és milyen OKJ-t fogadnak el, de ha tegyük fel nem fogadják el, és a tanulmányi pontjaid sem jobbak (szóval csupa kettest kaptál középsuliban), akkor jelenleg a Wekerle János Lelkészképző Főiskola önköltséges képzésére kerültél be.

Hol szeretnél tanulni? Ha mondjuk 2 tárgyat kinézel, nagyon ráfekszel és összehozol belőlük 4-5-öst, akkor jó esélyeid vannak.

2023. aug. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Budapesten szeretnék tanulni, mert bpn dolgozom. Lényegtelen melyik egyetemen, csak vegyenek fel.


A lelkészképző alapszakos diplomát ad? Nekem a célom az alapszak elvégzése lenne, hogy azután mesterre tudjak menni mentálhigéniára vagy addiktológiai konzultánsra. Bármilyen alapszak jó ezekre csak legyen.

2023. aug. 17. 16:32
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

"Ettől függetlenül informatikusként dolgozok és a legjobbak közt vagyok itthon a szakmámban."


Igen, persze, nyilván a legjobb informatikus vagy a hazai piacon (gondolom az NVIDIA-nál vagy a Googlenél dolgozol Tech Lead poziban havi br 3,5M fizuért), azért haladja meg a képességedet, hogy rákeress önmagadtól, hogy mi az érettségi követelmény a szociális munka szakra...


Inkább szállj le a magas lóról, kábelezd még be a nyomtatót a lepukkant általános iskolában ahol rendszergazda vagy, utána pedig kezdhetsz tanulni hogy a következő érettségi próbálkozásod ne 20% legyen...

2023. aug. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom mi triggerelt be teged. Nyilvan tobb terulete van az informatikanak.


Duna elektronikanal vagyok es kkvknak tervezzuk az alapoktol vagy bovitjuk az infrat. Halozati es kiszolgalooldalrol egyarant.


Leinflemalhato vagyok, irj privatban es adok ceges emailt amirol visszairok.

Illetve megkeresesek bankokbol.


De szep probalkozas. Csak azert irtam, hogy tompitsam a lenezest. De igy se sikerult mert a felsobbrendusegi komplexusod elotort beloled es tulmisztifikalsz dolgokat.


Na mindegy, azert koszi az offolast.

2023. aug. 17. 17:46
 8/9 anonim ***** válasza:
60%

"Duna elektronikanal vagyok es kkvknak tervezzuk az alapoktol vagy bovitjuk az infrat"


Szóval egy jelentéktelen és névtelen magyar semmitmondó cégnél csinálsz legalja munkát egy OKJ végzettséggel 2-es érettségikkel és ilyet állítasz magadról hogy a legjobbak közt vagy a szakmában.


Még ha PhD végzettséggel fejlesztenél nemzetközi rákkutató intézeteknek mesterséges intelligencia alapú képfeldolgozó szoftvert a daganatos sejtek detektálására akkor is magasröptű kijelentés lenne, hogy a legjobbak közé tartozol, de a jelenlegi pozícióddal a hulladék cégnél ahol alkalmazva vagy és az elért eredményeiddel még viccnek is túlzás. Itt te vagy erősen kisebbségi komplexusos nem a hozzászólók.

2023. aug. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
60%

"Duna elektronikanal vagyok es kkvknak tervezzuk az alapoktol vagy bovitjuk az infrat. Halozati es kiszolgalooldalrol egyarant."


🤣🤣🤣


Pedig először tényleg azt hittem hogy valaki egy akkora beképzelt f.. hogy kettes érettségikkel arra vergődik hogy milyen tehetséges a munkában, de egy ilyen selejt munkahelyet megemlítve már egyértelműen csak trollkodás a kérdés. Mehet a humor kategóriába

2023. aug. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!