Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egészségügyi vagy pénzügyi...

Egészségügyi vagy pénzügyi ágazatban éri meg továbbtanulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretném a véleményeteket kérni. Van egészségügyi és pénzügyi végzettségem is (OKJ 54 mindkettő). Főleg adminisztratív munkáim voltak eddig, és volt egy éves egészségügyi pályafutásom is (covid miatt megszűnt).


Felvettek gazdálkodás és menedzsment szakra, a környezetem szerint nagyon megéri ez az irány, mert pl. könyvelőként nagyon jól lehet helyezkedni, keresni (nem tudom, így van e).


Másik oldalról viszont azt kapom, hogy inkább egészségügyi szakmát szerezzek még, mert sokkal keresettebb, akár a magánszektorban is.


Melyikkel vannak jobb kilátások ma Magyarországon? 30 körüli nő vagyok, szeretnék most már egy pályára ráállni, amivel egy stabil jövőt építhetek, akár a magam főnökévé is válhatok. Szívesen vennék tapasztalatokat Tőletek, hogy melyikben van több lehetőség, fantázia. A válaszokat előre is köszönöm!


(Kérlek, ne azt írjátok, hogy "ne nekünk kelljen eldönteni helyetted"; nem döntést, hanem véleményt kértem. Köszönöm!)



2023. aug. 18. 14:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%

"Van egészségügyi és pénzügyi végzettségem is (OKJ 54 mindkettő)"


Ezek értéke számegyenesen 0 szóval nyugodtan tekintheted úgy mint ha el sem végezted volna.


"Főleg adminisztratív munkáim voltak eddig"


Ki gondolta volna hogy értéktelen OKJ végzettségekkel csak ilyen munkakört tölthetsz be...


Én szakértői szemmel azt mondom hogy egészségügy csak akkor jöhet szóba ha valamilyen orvosi szakot végzel egyébként diplomás ápoló vagy bármi egyéb kamu szaknak semmi értelme. Jómagam rákkutató vagyok és orvosdiagnosztikai szoftverek képfeldolgozó algoritmusát fejlesztő csapatnak vagyok a projektmenedzsere így gazdasági aspektusból is komoly rálátásom van a szektorra. Egy mezei gazdálkodás és menedzsment végzettség az szinte semmire nem jó, túltelített a szakma, alkalmazott közgazdásznak, adattudomány vagy statisztika területekre orientálódj, ilyen végzettségekkel 2-3 éves tapasztalattal már millió feletti bért lehet elérni. Könyvelőből is annyi van mint égen a csillag így az felülről erősen korlátolt mind fizetésben mind lehetőségekben, ott csak akkor lesz jó fizetésed ha sikkasztasz.

2023. aug. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#1: köszönöm a válasz második felét! Az első részét kérlek hadd ne kommentáljam, mert nem ítéletet kértem az eddigi helyzetemről. Abban a környezetben a 8 általános is sok volt, ahonnan ki kellett evickélnem, így igenis büszke vagyok a két OKJ-re és az adminisztratív munkára, mert nem teleszültem a világot a családi pótlék miatt - pedig ez volt az összes példa, ami körülvett.

Próbáljunk meg nem ítélkezni!


Gratulálok az elért sikereihez és kitartást kívánok a munkádhoz!

2023. aug. 18. 14:46
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

Elég magas lóról beszélt az egyes, ne foglalkozz vele.

Szeretem az ilyen kommenteket, hogy 2-3 éves tapasztalattal már milliókat lehet keresni. Hol? Kinek? Azért azt tudni kell, hogy a legtöbb multinál van több száz alkalmazott, amiből kb. 10 % a manager, akiknek jobb a fizetésük. Aztán úgy állítják be, mintha valami fogyatékos béna lennél, ha 30 évesen nem éri el a fizud a millát.

Én 48 éves vagyok, és bruttó 800.000 a fizetésem. Ez a 4. munkahelyem, és tapasztalataim szerint azért nem volt olyan huh de könnyű feljebb lépni a ranglétrán. Sok fiatal ezért is dobbantott 1-2 év után, mert látták, hogy ez nem olyan egyszerű. Újonnan idetelepült cégeknél van erre lehetőség, ahol még alakul a csapat, régebbi helyeken azért nem ilyen könnyű, be vannak betonozva a helyek. A TL pozik váltásáról általában csak úgy értesültünk, hogy Marika elmegy, Pistuka lesz helyette.

Én vidéken lakom, és nincs az a pénz, amiért a fővárosba költözzek, így ezzel a fizetéssel én alapvetően elégedett vagyok. Ott lehet többet keresni, jobban helyezkedni, itt a legtöbb ismerősöm még ennyit sem keres, mint én. Diplomával, nyelvtudással, igen.

A könyveléssel kapcsolatban igaza van az egyesnek, én közgázt végeztem, és pénzügyi szektorban kezdtem el dolgozni, könyvelő osztályon. A multiknál ezeken az osztályokon csak gombnyomogatós szellemi munka a könyvelés, és most már eléggé lenyomták a fizukat is. Ha könyvelőirodát akarsz, akkor azt idő felfuttatni, és elég nagy a konkurencia. Valamint azt nem is tanítják rendesen az iskolában, el kell menned könyvelőirodába gyakornoknak, ahol nem biztos, hogy a szakmai titkokba olyan könnyen beavatnak, hogy aztán ellopd a kuncsaftokat. Persze biztos nem lehetetlen, sokan csinálják. De pl. az unokatesóm könyvelő, ő megmondta, hogy nem vesz fel senkit, mert ő már járt így.

A pénzügynek van egyébként számos más ágazata, ami jobban fizet, bár tény, hogy valóban eléggé tele van a szakma. Ennek ellenére szerintem nem rossz, ha egy kontrolingos állást kifogsz, pl. az jól fizet. Alap az angol felsőfokú nyelvtudás.

Eü-ben nem mozgok, arról sokat nem tudok, de tény, hogy ott nagyobb a hiány. Én sokat járok magánklinikán, és mondják, hogy folyamatosan keresnek embert, és nem jön senki. Elég kevesen végzik el, és ők sem ebben a szektorban dolgoznak. De azt is mondták, hogy ugyanannyi a fizu, mint a kórházban. Csak ott jobbak a körülmények, nincs hétvégi munka meg műszakozás. Szóval ezzel munkád biztos lesz, kérdés, hogy mennyiért.

Ez két eléggé egymástól távol álló terület, inkább az a kérdés, hogy mi érdekel?

2023. aug. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

1: "Én szakértői szemmel azt mondom hogy egészségügy csak akkor jöhet szóba ha valamilyen orvosi szakot végzel egyébként diplomás ápoló vagy bármi egyéb kamu szaknak semmi értelme."


Ez akkora baromság, mintha egy hatelemis proli írta volna!


Nagyon is van értelme pl. az alábbi eü-jellegű képzettségek megszerzésének:


- gyógytornász

- gyógymasszőr

- radiográfus ill. képi diagnosztikai szakasszisztens

- fogászati asszisztens ill. dentálhigiénikus.


Valószínűleg ennél sokkal több szakterületnek is lenne értelme, de nekem ezekre van rálátásom.


Ezek közül az első kettő olyan, amivel tipikusan tudsz maszekolni és hosszabb távon akár elbúcsúzhatsz az alkalmazotti léttől és főállású vállalkozóként csinálhatod. De nekem egy rokonom most végzett gyógytornászként és egy olyan városban lakik, ahol gyógyfürdő van ill. erre épülő turizmus. Ő pl. nem a helyi kórházba ment dolgozni (oda is mehetett volna), hanem egy most megnyíló szállodába, nyilván jóval több fizetésért.

A harmadikként említett képzettség(ek) a röntgenberendezések és általában a radiológiai osztályokon használatos berendezések kezelésére képesítenek. Ezek azok a dolgok, amikbe a privát eü. szolgáltatók eléggé keményen benyomultak, tehát elég jó eséllyel találhatsz magán eü. szolgáltatót is az állami kórházakon kívül.

A negyedikként említett, fogászati ellátáshoz kötődő végzettség(ek) szintén azért jók, mert az állami szféra mellett vagy helyett maszek fogorvosnak (vagy fogászati centrumnak) is lehetsz az alkalmazottja, bedolgozója. Ez már függ attól is, hol laksz. Pl. a nyugati határ közelében rengeteg maszek fogorvos építi vállalkozását az osztrák, sőt olasz vagy akár még nyugatabbról jövő páciensekre. Itt persze alapfeltétel, hogy tudj németül.


Ha csak az állami eü. keretein belül gondolkodsz, akkor természetesen rengeteg másik lehetőség is szóba jöhet. Konkrétan tudom, hogy az izotópdiagnosztikai szakasszisztens is hatalmas kincs, és a legtöbb megyei kórházban vannak izotópdiagnosztikai osztályok. Ja, és ez azon kevés osztályok közé tartozik, amelyek tipikusan egy műszakban, H-P működnek, amit nagyon szoktak értékelni a kisgyerekes anyukák.


Az orvosi pályáról lebeszélnélek: 30 éves vagy, legjobb esetben 6 év múlva kapnád kezedbe a diplomádat, de addig nappalin kéne tanulnod és valakinek eltartania. Utána a legtöbb szakvizsga még 5 év, és utána lennél a legkisebb ember az osztályotokon levő orvosok között. Ha közben gyereket is vállalsz, akkor még ez is csúszik. Szóval az orvosi pályáról én lebeszélnélek.


Biztos a pénzügyi területen is vannak lehetőségek, arra viszont nekem nincs rálátásom.


Alapvetően annak alapján dönts, hogy te melyiket csinálnád szívesebben.

2023. aug. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

"Szeretem az ilyen kommenteket, hogy 2-3 éves tapasztalattal már milliókat lehet keresni. Hol? Kinek?"


Tessék 3 éves tapasztalatot kér például az Interactive Brokers Budapesten és 1,5 - 2 millió közötti fizetést kínál: [link]


Nyugodtan nézz szét a többi nofluffjobsos tech szektor hirdetései között is, aki 3 éves tapasztalattal mérnökinfó / matematikus / adattudós vagy alkalmazott közgazdász diplomával 1 millió alatt keres az egyszerűen béna / gyenge képességű.


"Én 48 éves vagyok, és bruttó 800.000 a fizetésem. Ez a 4. munkahelyem, és tapasztalataim szerint azért nem volt olyan huh de könnyű feljebb lépni a ranglétrán."


Azért mert te azt tapasztalod, nem azt jelenti hogy ez az átlagos. Nem te vagy az átlag, hanem te jóval átlag alatt vagy bérezve, mert ennyit ér a tudásod (szinte semmit).


A cég ahol dolgozom a 0 tapasztalattal, egyetemről kieső pályakezdőket magasabb bérrel veszi fel, mint a te jelenlegi fizetésed. Szóval járj nyitott szemmel mert borzasztóan el vagy maradva a piaci átlagtól.

2023. aug. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%
5-ös, nehéz téged komolyan venni ilyen vitakultúrával. Szerintem minimálbér körül kereshetsz, és idejössz élvezkedni. Jelentettelek.
2023. aug. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

#6 Én nem vitatkozni jöttem ide, hanem segítő szándékkal objektív tényeket közölni. Nem értem hogy mi olyan hihetetlen a fizetési sávokban hiszen a mellékelt állásajánlat csak 1 a sok közül, de ha továbbra is kételkedsz bennem akkor nyugodtan nézd meg a Hays salary guidet vagy a Wise által publikált bérsávokat. Csak a miheztartás végett az utóbbit belinkelem:

[link]


800 000 forint a legalja a bérsávnak amit egy abszolút pályakezdőnek kínálnak, már 1 éves tapasztalattal viszont 1,1 millió. L5 szinten pedig 2,9 millió havi bruttó bér is elérhető alkalmazott státuszban.


Elhiszem hogy savanyú a szőlő, hogy több éves tapasztalattal annyit (sem) keresel mint sok helyen egy pályakezdő, de inkább arra törekedj hogy a béred emelkedjen, ha a piaci átlagot sosem fogod elérni. Azért mert te ennyire voltál képes az nem azt jelenti hogy más rosszul keres a szektorban.

2023. aug. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó, hát ha te mindent elhiszel, amit a neten olvasol, kedves 7-es, akkor nagyon sajnállak. Én meg nyitott szemmel járok a világban, és látom a valóságot.
2023. aug. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként látom a szövegértés sem megy, mert ezek technikai pozíciók, a kérdés meg nem erről szólt...
2023. aug. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ezek értéke számegyenesen 0 "


Maximum a te értéked 0 egy számegyenesen, Befektetőcsávó.


Hiába regelsz mindig valami kamuaccal, és hónapok óta trollkodsz, mindenki felismeri a stílusod. Neked szerintem kezeltetbed kellene magad. Akinek ennyi ideje van trollkodni, ahelyett, hogy értelmes dolgokat csinálna, komoly gondok vannak.



Kérdező: el ne hidd neki, amit írt, full kamu. Ez az ember hónapok óta itt büfészakozik és várja, hogy mit tud megszólni. Mindenhol másnak adja ki magát, egyszer teológus volt, egyszer informatikus, máskor mikrobiológus. Az ilyeneknek jobb ha nem is tudja az ember így távolról sem, hogy mi a baja, mert valszeg komoly.

2023. aug. 19. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!