Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek a logisztikai...

Szerintetek a logisztikai technikum mennyire jó?

Figyelt kérdés
A logisztika és a közgazdaság között e mellett döntöttem. 5 éves és ösztöndíjas képzés + a suliban van ilyen Erasmus a is.. Mennyire piacképes illetve használható a logisztika? Nyilván utána továbbtanulnék..

2023. aug. 19. 08:19
 1/3 anonim ***** válasza:
46%
Logisztikai technikusi végzettséggel alapból übereled a kezdő tanári bért. Viszont a tanárokkal szemben van lehetőséged előrelépni. De milliós fizetésről ne is álmodj egy technikusi végzettséggel. Javaslom mindenképpen a technikum után a munka mellett a továbbtanulást a felsőtagozatban.
2023. aug. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem rossz, de ahogy mondtad érdemesebb lesz utána egyetemre is menned majd, ott viszont ha kitartasz a szakma mellett, mindenképpen előnyöd lesz majd pl. ha gyakornoki helyet keresel majd. Egyébként piacképes a logisztika, igaz, nem kínálja a legmagasabb fizetést, hanem inkább csak átlagosat.


Másrészről meg a középiskolai végzettség annyiból nem jelent semmit, hogy tanulmányaid során bármikor rájöhetsz, hogy nem is ezt szeretnéd majd csinálni, mert bizony 13-14 évesen eldönteni mit is akarsz, hát nem egyszerű. Én informatikus képzésre mentem középsuliban, viszont ahogy elvégeztem egyből váltottam, mert tudtam, hogy nem ez az én jövőm. Szóval csak lazán, járj nyitott szemmel, a középiskolai végzettség nem jelent olyan nagyon sokat.

2023. aug. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 seigbald válasza:
100%

Szia!

Én idén érettségiztem informatikai szakgimiben. (Még a régi rendszer)

Semmiképpen sem jött be az informatika, egyetemre meg nem vettek fel ezért tanulok tovább ezen a szakon nappalin. (2 év)

Anno én sem tudtam eldönteni, hogy mi akarok lenni, szóval ez elég nehéz a te korosztályodban.

Sok sikert és kitartást!

Ajánlom, hogy egy adott szakma iránt, akár most, akár a későbbiekben jól nézz utána, ne csak, hogy mennyit lehet vele keresni, hanem mit is csinál, mennyit kell tanulni hozzá, MIT KELL TANULNI HOZZÁ!

Ez főként azért lényeges, mert mikor én voltam ilyen idős, annyit tudtam magamról, hogy szeretek kockulni és az ehhez társuló PC-ket is kedvelem.

Ennek ellenére infos suliban tanultam programozást, hálózatot stb, amire egyáltalán nem számítottam és megutáltatták velem.

Egyedüli ami bejött az a weblapszerkesztés volt (HTML, CSS).

Szóval hajrá, és ne keseredj el, ha elsőre nem nyúlsz bele :)

2023. aug. 21. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!