Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen technikumot/szakmát...

Milyen technikumot/szakmát érdemes most tanulni szerintetek?

Figyelt kérdés
Esetleg még olyan FOSZK érdekelne, ami önmagában is megállja a helyét anélkül hogy egyetemre kelljen menni. Jelenleg a logisztikán gondolkozom (technikum) valamint a villanyszerelésen. A villanyszerelés elég keresett szakma felénk, lenne pár hely ahová betudnának szerválni. A logisztikáról fogalmam sincs mennyire lehet jó, technikumként lehet elég haszontalan, de egyetemre nem mennék, voltam, és nem ment jól. De nem vagyok túl biztos egyikben sem. Ti ha most kéne válasszatok, milyen iskolába mennétek? Nekem nincs gondom a fizikai munkával, de tudom hogy ahogy öregednék ez csak negatív irányba változna. Köszi a válaszokat!

2022. dec. 27. 14:36
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
A villany, víz, gáz stb. főleg vállalkozásban éri meg. Csak 50.000 az adó és emellett naponta akár 30-40ezret is kereshetsz. Nálunk pl. ha duguláselhárítót hívunk mosdóhoz, 15.000Ft-ot kér a 10-15 perces munkáért. Azt mondta, hogy most már annyit keres a duguláselhárítással, hogy már külön embere van, aki felveszi helyette a telefont. Nemrég villanybojlerhez hívtunk villanyost, hogy kösse be, ő 25ezret kért a 2-3 órás munkáért. 2 éve a gázcsöveket cseréltettük ki. Egy napos munka volt. 300ezret fizettünk. Nyilván ebben benne volt a csövek ára, de ha csak 50-100ezer az övé, már akkor is elég jó egy napos munkáért.
2022. dec. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos hogy népszerű leszek, de a pénz nem minden. Nyilván fontos az anyagi biztoság, de nem mindegy milyen áron. Ott van pl az én családom, költöztetés-hangszerszállítás vállalkozással. A 30 éves bátyámnak folyton fáj valamije, apám 90 fokig nem bírja felemelni a karjait.

"De kva jól keresnek"...

És a "szakmásoktól" akiket ismerek egytől se azt hallom hogy kicsattannak az egészségtől (sőt, némelyiknek jellegzetes betegsége van, pl festőknek az impingement szindróma).

Gondolj abba bele, hogy mi az, ami ha nem is egy életen keresztül, de néhány évig biztosan tudsz csinálni, anélkül hogy rámenne az egészséged. Ismerd meg a fizikai és mentális adottságaidat, undorküszöbödet, monotonitástűrésedet, alakuljon ki egy effajta munkára vonatkozó ömismereted.

És ha kell, feküdj rá kicsit jobban a tanulásra, mert a "szakmával megkeresem a 7 kilót nettóba, de ordítva kelek ki az ágyból 40 éves koromra" nem jó deal...

2022. dec. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindkettőtök rettentő hasznosat írt! Nos, dolgoztam már nyárimunkán elég sz*r helyeken, almaszedés Ausztriában 35-40 fokban a tűző napon egy platformeren pl. vagy mondhatnám a különböző gyárakat, amik nem voltak könnyűek. Szeretem a munkát, viszont ahogy említettem van annyi "munkaismeretem" hogy tudjam hamar elegem lenne belőle, ha nap mint nap fizikailag valamint lelkileg elkéne fáradnom. A logisztikáról mit gondoltok? Izgalmas lehet a munka? Telített? Technikumra gondolok. Mégegyszer köszi!
2022. dec. 27. 22:23
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Villanyszerelőnek ne menj már, sokan gondolkodtak igy mint te és elég telitett lett a szakma. Amit javasolok: autóvillamossági szerelő. De nyilván az egyetem a legjobb opció ha itthon akarsz maradni.
2022. dec. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Andrey7711 ***** válasza:
68%
Megerősíteném neked 4/4-es válaszadó véleményét, bölcs és tárgyilagos. Ebben az országban nincs becsületed alkalmazotti státuszban (sem) szakmunkásként, attól függetlenűl, hogy mennyi a havi nettó bevételed. Bármilyen céghez mész dolgozni 10-20-30 év szakmai tapasztalattal, akkor is cselédnek fognak kezelni. Egy 21-22 éves, büfé-ruhatár szakon főiskolai diplomát szerzett kis majom jóval többet fog keresni nálad, valami hülyéknek való adminisztratív álmunkával. Magyarországon nincs jelentős mértékű saját nemzeti tulajdonú ipar, nem tudsz komoly szakmai tapasztalatot szerezni sehol, az épületvillamossági szerelés pedig nem a villanyszerelés szakmai non plus ultrája. Egy-két áramszolgáltató van monopoplhelyzetben, az is mind faji beltenyészet olyan beosztásokban, ahol már értelmes pénzt lehet keresni. Ha elmész villanyszerelőnek - főleg az építőiparba, segédmunkákat fognak veled végeztetni évekig és olyan vadbunkók közt teletheted el a legértékesebb fiatal éveidet, akik megkeserítik a mindennapjaidat. Inkább tanulj angolul, sz önmagában egy szakma és szerezz egy diplomát. Sokkal többre mész ezzel a kombinációval, mint ha a villanyszerelést választod. Most ez a helyzet.
2023. jan. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

"Megerősíteném neked 4/4-es válaszadó véleményét, bölcs és tárgyilagos."

Egy frászt. Semmire nem jó butaság.

Először is, a technikus előtt elég sok lehetőség van, ha már a munkától fél, és csak mereszteni akarja a seggét írósztalosként. Nemcsak a villanyszerelés De az is. Így aztán ha valami nem tetszik neki, akkor válthat.


"faji beltenyészet" Tudod, mikor kell egy faji beltenyézeti tagnak egy olyen állás, ahol néha műszaki jellegű munkát kell végezni...


Ami a büfé-ruhatáros kis majmokat illeti, ezer hozzászólás van itt meg máshol, hogy nem talál állást.

2023. jan. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy összetett az egész "mi éri meg" dolog, minden ember mást mondd általában.
2023. jan. 7. 14:46
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Villanyszerelőt minden bokorban találni már, én sem javaslom, építőiparól is most sokan fognak felszabadulni. Tökéletesen leírta az 5-ös egy szót nagyon megfogott ha találsz munkát itthon mint szakmunkás: cseléd leszel sőt tovább megyek egy jobbágy. Ha most úgy érzed hogy ennél több van benned mindenképp használd ki, később hálás leszel magadnak és nekünk tök ismeretleneknek!
2023. jan. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!