Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A mai fiatal felnőtt tanulók...

A mai fiatal felnőtt tanulók visszautasíthatják azokat a tananyogat amikkel nem értenek egyet?

Figyelt kérdés
Pl aki szélső jobb oldali eszmét vall nem akar hallani tanulni zsidó költőkről, vagy aki ateista,materialista tagadja történelem órán a vallások kialakulását,teremtést stb, stb..

2023. aug. 22. 10:21
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Nem rólam van szó. De én már szemtanúja voltam olyannak,hogy egy betyársereggel szimpatizáló 18 éves felnőtt fiatalember lecsapta az irodalomkönyvet az asztalra, és kiment a teremből,mert Bari Károly műveiről volt szó. És az oktató erre azt válaszolta,hogy joga van hozzá,megteheti.
2023. aug. 22. 11:24
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Persze, megteheted, a tanár meg bevághatja az egyest órai munkára, vagy dolgozatra. Vagy ha érettségin pont azt a tételt húzza, akkor meg is buktathatja. Nem kell egyetérteni mindennel, ami a tantervben van. De a suli nem kívánágműsor. Ha nem tetszik, 16 év a tankötelezettség, ki lehet iratkozni.
2023. aug. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Persze,persze, bevágja utána a tanár az egyest, de szerintem a net is hatással van arra,hogy sokkal több az olyan fiatal,akik rengeteg másabb információ birtokában vannak. Régen mi csak azt tanultuk meg amit az iskolába kiadtak. Most meg eléggé más a szitu.
2023. aug. 22. 12:02
 14/16 A kérdező kommentje:
20,22 éve ha kimentem volna felháborodottan egy óráról mert én másképpen gondolkozok,a fülemnél fogva vitt volna vissza a tanár!
2023. aug. 22. 12:13
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Persze, nyilván a net, és a nevelés hiánya okozza ezt. Ettől még nem lesz menő, az értelmesebb diák tudja ezt. Aki meg nem értelmes és nem is látja a tudást mint célt, annak meg felesleges. Én néhány éve érettségiztem, általánosba egyházi suliba jártam, és nagyon meggyuloltem a vallást. Elutasítottam, mint megkérdőjelezhetetlen igazságot, de fel sem merült, hogy történelemből vagy irodalomról kimenjek emiatt. Mert ismerni és egyetérteni valamivel két különböző dolog. Egyik a tudás, és kulturáltságot jelenti, a másik meg hitet. Közük sincsenek egymáshoz. Az értelmes ember ezt érti. A diák is. Aki meg ilyeneken kívánja a hisztit, az meg iratkozzon át szakmunkásba. Ott nem kell majd ilyeneket tanulni.
2023. aug. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"szerintem a net is hatással van arra,hogy sokkal több az olyan fiatal,akik rengeteg másabb információ birtokában vannak. Régen mi csak azt tanultuk meg amit az iskolába kiadtak. Most meg eléggé más a szitu."


-Sajnos jellemzően nem arról van szó, hogy "megtudja az igazságot", hanem "bezáródik egy véleménybuborékba". Nem csak ő maga tesz erről (csak azt olvassa, ami alátámasztja a meggyőződését), hanem az algoritmusok eleve olyanok, hogy mindenkit azzal etetnek, amiben hisz.


"lecsapta az irodalomkönyvet az asztalra, és kiment a teremből, mert Bari Károly műveiről volt szó" - ha valakinek az a véleménye, hogy a cigányok primitív és káros véglények, akkor őt zavarja az a tény, hogy Bari Károly sok nyelven magas szinten megtanult, hogy nem lopásért került börtönbe, hanem a rendszerellenes verseiért. Ettől még ezek tények, és ha valaki úgy gondolja, hogy joga van a tényeket ignorálni, mert neki nem tetszenek, az egy nagyon veszélyes új tendencia. Az "alternatív tények"...

2023. aug. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!