Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ergoterapeuta vagy dietetikus?

Ergoterapeuta vagy dietetikus?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

most megyek 11.be gimnáziumba digitális kultúra fakultációt választottam és valószínüleg abból is fogok emelt érettségizni, mert nagyon gáz a biológia oktatás a sulinkban. Én mégis az ergoterapeuta és a dietetikus szakma felől érdeklődnék, hogy ki mit javasol stb... Valószínüleg hülyeség infó faktra mennem de sajnos nincs sok választásom. Megnéztem és elvileg elfogadják az egyetemen az emelt infó érettségit de kissé félek tőle. Na mindegy nem ez a lényeg.

Szerintetek az ergoterapeuta vagy a dietetikus végzettséggel tudok jobban elhelyezkedni, vagy melyik éri meg jobban?

Köszönöm előre is a válaszotok!



2023. aug. 23. 15:54
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Ezek semmit nem érő, értéktelen szakok, ha már biosz akkor csak az orvosi jöhet szóba.
2023. aug. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem értek egyet, hisz értéktelennek nem mondanám, ergoterapeuta sokat segíthet azoknak akiknek szüksége van rá, és segíteni szeretnék az embereken. Dietetikus szintén segíteni tud, de sokkal kevésbé ezt belátom és nekem is eszembe jutott már sokszor hogy ne ezt válasszam így hát a szívem is az előbbi felé húz. az orvosi sem rossz, de jobban tetszik az ergoterápia.
2023. aug. 23. 18:01
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg melyik mivel foglakozik pontosan. Sajnos eü főiskolán nem sokra mész az emlet info képzéssel Jobb lett volna a biosz, vagy legyen nyelvvizsgád.


Dietetikusokból túlképzés van, így nagyon nehéz lesz elheylezkednedned ha végzel. Alkamazottként nem keresel majd sokat, de rajtad áll,ohgy mire viszed. S az sem igatz,ohgy dietetikusként nem tudsz segíteni az ebmereknek, csak olyan mint a szélmalom harc ehhez is mnidneki ért.

2023. aug. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem infó helyett jobban járnál ott egy emelt idegen nyelv érettségivel (úgy tudom azt is elfogadják), akkor már nyelvvizsgát is kapsz, az meg még hasznosabb lehet a későbbiekben


De ETK-s szakokon az infó emelt az csak amolyan "dísz", nem sok tudást tudsz onnan hasznosítani. Azzal nem járnál jobban esetleg ha felveszed a bioszt, de abból csak középszinten érettségizel, valami másból meg emeltezel?

2023. aug. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nyelvvizsgám ha minden igaz, lesz. Esélytelen a biosz sajnos és tudom hogy jobban járnék vele... Külön tanárhoz valószínüleg fogok járni de a biológia emelt off. Lehet azt csinálom majd hogy közép biosz és emelt infó
2023. aug. 28. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!