Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek 1 próbát megér?

Szerintetek 1 próbát megér?

Figyelt kérdés
Idén leszek végzős az alapszakomon. 4.-én kezdődik a tanév viszont borzasztóan összejöttek a dolgok. Tönkrement a laptopom+ édesapám autójába belementek hátulról stb. Így muszáj leszek diákhitelt felvenni (diákhitel 1-et mert az a szabad felhasználású) ,hogy tudjak egy megfelelő gépet venni az egyetemre. Meg is igényeltem a hitelt, el is fogadták, már csak az adategyeztetés van hátra. Ismerősöm aki korábban kért diákhitelt azt mondta,hogy a folyósítás gyorsasága mostantól attól függ,hogy a FIR-be (felsőoktatási információs rendszer) mikor töltik fel az adatokat az egyetemi ügyintéző. (Ugyebár onnan hitelesítik az aktív jogviszonyom) A barátom mondta hogy akár az első 1-2 nap valamelyikén is megkaphatom a pénzt de lehet hogy 1-2 hét is lesz. Ő például a tavasz szemeszterben már a szemeszter előtti héten Pénteken (tehát egyetem kezdés előtt 3 nappal) megkapta. De előtte is első héten átutalták neki a pénzt. Viszont tud olyanról is akinek majdnem csak okotberben utalták el az őszi félévre. És most jönne a kérdésem. Szerintetek érdemes megkérni a TO-s ügyintézőt emailban,hogy ha van rá lehetősége akkor minnél hamarabb töltse fel, küldje el az adataimat a FIR-be? Vagy zaklatásnak venné? Infó szakos vagyok így nagyon fontos lenne hogy minnél hamarabb tudjak gépet venni. Vagy ti mit javasolnátok? Nem akarom azt se hogy úgy tűnjön mintha siettetni akarom.

2023. aug. 25. 12:44
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem zaklatás, beszélj vele.
2023. aug. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!