Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az ELTE BTK francia alapszakon...

Az ELTE BTK francia alapszakon követelmény az előzetes francia tudás?

Figyelt kérdés

2023. aug. 25. 18:03
 1/4 anonim ***** válasza:
97%

Mennyire nehez ennek utananezni egyebkent? Igen kell ra, emelt francia erettsegi nelkul fel sem vesznek.


francia (E) és

angol v. latin nyelv v. magyar nyelv és irodalom v. német v. olasz v. orosz v. román v. román nyelv és irodalom v. spanyol v. történelem


Teszem hozza az osszes romanisztikas szakon kotelezo az adott nyelvbol az emelt szintu erettsegi , francia,olasz,spanyolhoz altalaban minden egyetemen kotelezo az elozetes nyelvtudas es az emeltszintu erettsegi meglete

2023. aug. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen kell előzetes nyelvtudás (emelt érettségi), sőt ha minorként akarod felvenni akkor is kell a középfokú tudás. (Bár ahhoz nem emelt érettségi kell, hanem az egyetemen mérik fel a tudásod.)
2023. aug. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Nem franciás voltam, de volt az egyik másik nyelvszak (tanári) óráján egy csoporttársam, akinek francia volt vagy a minorja vagy a másik szakja, már nem tudom, csak középszinten érettségizett belőle (tanárin elég csak az egyik tárgyból emelt) és azt hiszem ott is hagyta végül, panaszkodott, hogy nem megy neki, kevés hozzá a nyelvtudása.
2023. aug. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! Nemrég költöztem csak Magyarországra és még nem vagyok annyira tisztában az egyetemek elvárásaival 😅
2023. aug. 26. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!