Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Idegsebész szeretnék lenni....

Idegsebész szeretnék lenni. Mit tanuljak? Sokan mondják hogy a perioperatívv szakaszisztens kezdetnek jó. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2023. aug. 26. 13:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Bioszból és kémiából vagy fizikából kell emelt érettségit csinálnod és felvételizni az általános orvosi szakra.
2023. aug. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A szakasszisztens nem jó. AOK 6 éve után szakvizsgázhatsz.


Középiskolásként csináld azt amit az első válaszoló javasolt!

2023. aug. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2023. aug. 27. 00:45
 4/8 anonim ***** válasza:

Sebész vagyok.

Gimi

6 év egyetem jobb esetben (gyakran 7-8)

Után kb 5 év szakképzés


perioperatív szakaszisztens felesleges időhúzás ha tényleg idegsebész akar lenni

2023. aug. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nézzen utána az orvosira való felvételi követelményeknek, 2024től új rendszer van.
2023. aug. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

#4 a általános orvostudományi kar 6 év. Nem 7 és nem 8.

Nem tudom milyen sebész vagy ha ezt nem tudod.

2023. aug. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

A perioperatív szakaszisztens az felesleges mert az nem idegsebészt.

Ha idegsebész akarsz lenni akkor....


Első sorban kell egy közép szintű érettségi. (Matek, történelem , magyarnyelv és irodalom , angol.)


Utána kell egy emelt szintű biológiai érettségi és egy kémi vagy fizika emelt szintű ére.

(Kémiát javaslom mert az első két év után jön a gyógyszertan és oda kell a kémia.)


Ha ez meg van jelentkezned kell egy egyetemre ahol általános orvosi szak van ami 6 év. (Csak nappaliban lehetséges.)

(Magyarországon 4 ilyen egyetemvan Debrecenben,Pesten, Budapesten, Szegeden.)

(Debreceni egyetem ,

Peti tudományegyetem ,

Szegedi tudományegyetem, Semmelweis egyetem. )


Ha elvégezted az általános orvostudományi szakot akkor jöhet a szakképzés ami 3-6-ig terjedhet.

Jelentkeznek kell az alábbi négy egyetem közül egyhez ahol elvégzed.(körülbelül 45-60 darab szakképzési terület van.)

Na ott ki kell választani azt amivel foglalkozni szeretnél ami nálad az idegsebészet.

Azt elvégzed és akkor válsz idegsebészé.


Amúgy nagy szép és érdekes terület.

Remélet tudtam segíteni tenni.

Ha valami kérdésed van a témával kapcsolatban rakd fel nyugodtan.

😉😊🙂

2023. aug. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
84%

#6

Az emberek 80%a megbukik az orvosi alatti vizsgák valamelyikén, és évet ismétel, ezért általában nem 6 évig járnak oda hanem 7-8, van aki 10.

2023. aug. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!