Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire tűrhető egy olyan...

Mennyire tűrhető egy olyan órarend, ha az egyetemen (a neptunon) egy nap 10 perces szünetekkel egymás után 6 másfél órás kurzust sűrítek be?

Figyelt kérdés
Sorban: elmélet1, elmélet2, testnevelés, gyakorlat1, gyakorlat3, gyakorlat4

2023. aug. 29. 00:31
 1/8 anonim ***** válasza:
9%
Nekem ilyen volt a legkönnyebb napom és nem ilyen bohóc tárgyam volt hogy testnevelés hanem komoly laborgyakorlat és doktori szeminárium
2023. aug. 29. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
Nyilván fárasztó de szerintem bírható. Én úgy voltam vele hogy inkább tudjam le az óráimat kevesebb nap alatt, ha már bemegyek akkor ne csak 1-2 órára. Ami esetleg nehézség lehet ha a tesi más helyszínen van, vagy utána lezuhanyozni, átöltözni elég szűk a 10 perc szünet.
2023. aug. 29. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 hosszúhajú ***** válasza:
100%
nagyon meg kell szervezni előre a napodat, mikor fogsz enni, mikor fogsz pisilni, mikor mit fogsz átnézni. nagyon tervezni kell előre, mert ha jöna szünet és nincs kész haditerv már vége is a szünetnek. ismerem - nehéz úgy...
2023. aug. 29. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Régen minden jobbvót!


Utolsó két kommentelőnek köszönöm.

2023. aug. 29. 07:18
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy konkrétan milyen tárgyak kurzusairól van szó, illetve hogy elegendő idő-e 10 perc, hogy könnyedén átérj az egyik helyről a másikra.


A kurzusok nehézsége erősen változó szokott lenni, s nehéz tárgyak esetén szerintem túl sok lehet ennyit besűríteni egy napba. Nem vagyunk egyformák persze, de egy ennyire sűrű nap végén az utolsó gyakorlaton már nem biztos, hogy tudnál rendesen koncentrálni. Egy feladatmegoldós, matekos-fizikás gyakorlaton, lefárasztott aggyal lehet, hogy csak szenvednél; s úgy ülni a gyakorlaton, hogy nem tudsz mindent követni, annak bizony nem sok értelme van.


Vannak egyetemek, ahol jó távol vannak egymástól az épületek, s vannak oktatók, akik rendszeresen tovább tartják az órákat, mint az az órarendben le van írva. S ha emiatt gyakran késve érkezel a következő órára, az bizony lehet, hogy nem túl jó fényt vet rád az oktató szemében. Ráadásul vannak oktatók, akik névsorolvasással kezdik az órákat, s aki késik, az hiányzásnak számít. Nem is szólva arról, hogy egyes gyakorlatok röpdolgozattal kezdődnek, s így magaddal tolsz ki, ha 5 percet késel: miattad az oktató nem fogja meghosszabítani a dolgozatra szánt időt.

2023. aug. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%
Áttérzem.Nekem is sikerült igaz 2 napba belesűritenem a tárgyaimat,de reggeltől estig laborok és gyakorlatok mennek megszórva elmélettel.Többi napomat meg a munkahelyemen töltöm,mint gyakornok.Eléghúzós félév lesz,de a pénz is kell,meg haladni is kell.Nem mondom,hogy könnyű,mert nem az,de valahogy vihető. Kitartást!
2023. aug. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát attól függ. Én még mindig jobban szerettem az ilyen napokat, mint amikor volt ugyanennyi órám, de úgy elszórva, hogy ilyen 1 órás szünetek is voltak közben, és este 9 után végeztem.

De pl. a tesire odaérni tényleg necces lehet, ha más helyszínen van. Meg gondolom a gyakorlatokon azért nem ártana ott lenni fejben.

2023. szept. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vegulis kiprobalhatod, egy szemeszterre ugyis ki lehet birni... bar en a helyedben nem tennem.
2023. szept. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!