Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz a repülőmérnöki...

Mennyire nehéz a repülőmérnöki képzés?

Figyelt kérdés

Néztem a tantervet(Debreceni Egyetem), eléggé sok olyan tárgy van ami nehéznek tűnik. Meg ugye elég drága is, amit nyilván diákhitelből finanszíroznék, de azzal meg az a "baj", hogy nem tudom mennyi idő alatt tudnám visszafizetni.

Úgyhogy ha bárkinek bármilyen tapasztalata van, éppen ezt tanulja, esetleg már befejezte és bármi hasznos információval/tanáccsal tudna szolgálni azt megköszönném:)



2023. aug. 30. 10:08
 1/6 anonim ***** válasza:
11%
Nehezebb mint egy óvodai dajka képzés, de a Debreceni Egyetemen nincsenek kimagasló oktatók úgyhogy nem egy megugorhatatlan dolog az elvégzése, még ha a tárgy nevei nem is túl barátságosak
2023. aug. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha utána néztél a képzésnek, akkor valószínűleg tudod, hogy ez igazából pilótaképzés, szóval amellett hogy elvégzel egy mérnöki alapszakot, megtanulsz repülni és kapsz egy kereskedelmi pilótaengedélyt ATPL elmélettel, sőt itt még típusképzést is ha jól tudom. Az ára ezért ennyi, pilóta fizetésből gyorsan visszajön, mérnökként azért nehezebben, illetve az elhelyezkedés sem olyan egyszerű. Nyilván ez miatt nehezebb, vagyis több időt és energiát kell ráfordítani mint egy normál mérnökképzésre. Ami a tárgyakat illeti, kell hozzá rendesen a matek és a fizika, de ha kitartó és elhivatott vagy akkor nem teljesíthetetlen, illetve egy BME szintnél valószínűleg könnyebb. Minden esetre ha csak a mérnöki része érdekel és repülni nem akarsz, akkor jobb döntés a BME közlekedés- vagy járműmérnök képzése, ott lehet repülőmérnökire szakosodni, és van államilag támogatott verziója is, de persze az önköltséges sem ennyi.
2023. szept. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedves második!


Köszönöm:) Engem a repülés része érdekelne, de nem reál beállítottságú vagyok és ezért kérdeztem, de így valamivel azért gondolom nehezebb lenne:)

2023. szept. 1. 18:38
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nehezebb lenne igen, de ahogy írtam, ha kitartóan és céltudatosan csinálod, hajlandó vagy mindent (is) ennek alárendelni, akkor teljesíthető.

Viszont ha a repülés része érdekel, akkor sem kifejezetten a DE-t ajánlanám. A Nyíregyi jobb választás szerintem, egyrészt az ő gyakorlati partnerük, a Tréner kft talán a legtapasztaltabb kiképző cég, másrészt az egyetemi oktatás is magasabb színvonalon zajlik. Emellett a DE-n kapsz type rating-et is, ami miatt jóval többe is kerül. Ezt feleslegesnek mondanám, mivel később ha felvesznek, a cégnél is meg tudod csinálni és később vonják a fizetésedből, nem kell annyi diákhitelt felvenni. Illetve ha olyan céghez vesznek fel ami másik típussal repül, akkor megint csak feleslegesen fizetted ki a type ratinget...

2023. szept. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ertem:)

Nagyon köszönöm a hasznos valaszt:)

2023. szept. 2. 07:47
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt még bármit is teszel, először is győződj meg róla, hogy egészségügyileg alkalmas vagy-e! Egy csomó kizáró ok van, javaslom, nézz utána, hogy egyáltalán megfelelsz-e.
2023. szept. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!