Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemzetközi gazdálkodás szakról...

Nemzetközi gazdálkodás szakról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Megéri ezt tanulni? Hol lehet vele elhelyezkedni? Könnyen el lehet vele helyezkedni? Úgy kb. mennyit lehet vele keresni?

2023. szept. 4. 20:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is érdekelne
2023. szept. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Én nem tudom, de olyan szinten felkapott lett, hogy hihetetlen. Rengeteg ismerősöm ezt tanul jelenleg, de hogy mi lesz belőlük, az rejtély.
2023. szept. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én egy éve végeztem

Hát.. nem tudok mit kezdeni vele nagyon, semmi konkrét

HR, marketing érdekel főleg, de oda túl általános

Pénzügy, számvitel, controlling stb.: nem elég matekos

Szóval kb gazdmen szint

2023. szept. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az elég gáz, mert egy gazdmen messze nem annyi pont a felvételinél sem és gondolom elvégezni is könnyebb. Akkor továbbra sem értem, mitől felkapott. Bár lehet hogy ide (is) kell egy jó ismerős, hogy jó munkája legyen az embernek.
2023. szept. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A gazdasági képzések 60%-ban ugyanazt tanulják, a maradék 40% meg a szakosodás. De sajnos az itthoni tanítás színvonala a béka sejhaja alatt van. Ennyi kitérő után: kb. tök mindegy, hogy melyik gazdasági szakra jársz, mindegyikkel lehet csinálni a többit.


De az való igaz, hogy könnyű úgy járni, mint a 3-as, hogy ha nem vagy elég nyomulós, nem vagy jó helyeken gyakornok, akkor megkapod a diplomádat és csak nézel, hogy most akkor mihez kezdjek. És az is igaz, hogy a marketing + pénzügy az legalább két kézzelfogható szakma.


A nemzetközi gazdálkodás elvileg külkereskedelem és logisztika, gyakorlatilag meg... nem tudom, nem jártam. Valószínűleg nagyon sok benne a bullshit. Olyan, mint a gazdálkodás és menedzsment.


És szerintem azért ilyen népszerű, mert a "nemzetközi" szó benne van a nevében. Ahogyan a "nemzetközi tanulmányok" is ultra népszerű, pedig semmire se nem jó kamu büfészak.


A nemzetközi gazdálkodás egy teljesen jó általános gazdasági szak. (Én elfogult vagyok, és a marketinget vagy pénzügyet szoktam ajánlgatni, de vannak más vélemények is.)

2023. szept. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!