Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Továbbtanulás előtt állok. A...

Továbbtanulás előtt állok. A gazdasági szakok között nézelődtem, és egyelőre a nemzetközi gazdálkodás a legszimpatikusabb. Vélemény, tapasztalat a szakról? Legfőképpen olyanok hozzászólásának örülnék, akik erre járnak.

Figyelt kérdés

Pár dolog amire kíváncsi lennék:

Milyen szintű matek tudás kell hozzá?

Elhelyezkedés utána: mennyire lenne esélyem egy jó munkát találni?, Mit tudnék ezután dolgozni?



2022. márc. 30. 19:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Elég száraz az első másfél-két év. Én ezeken a számviteles meg pénzügy tárgyon szenvedtem annyira unalmas volt, nagyon elvette a motivációmat. Azután már jöttek érdekes tárgyak és végül egészen megszerettem. Nekem a közép matekom 61% lett , nem volt könnyű az analízis de gyakorlás a kulcs. A mikroökonómia meg az ökonometria szerintem a 2 legnehezebb tárgy. Elhelyezkedés jó bár ajánlott a mester mert kicsit általános a szak. Érdemes 3 nyelvet beszélni, erasmusra menni. Egyébként multinál, szervezetknél és egyéb intézményeknél dolgozhatsz marketing, logisztika, HR vagy pénzügyesként, vagy pénzügy msc után bankban. Szerintem jó a szak sokfelé tudsz vele orientálódni de az tény, hogy az első 3 félév elég száraz lesz
2022. ápr. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én is ezen a szakon tanulok. Az elsőnek igaza van , sok száraz és unalmas tárgy van ebben az időszakban. A mikro és makro valóban nehéz, de nem annyira mint az analizis . Úgy fogalmaznék , hogy analizisen sokkal részletesebben vettük a dolgokat amikre szükség volt mikron és makron. A többi szerintem nem vészes , lesz vállalatgazdaságtan , szerintem ez a legkönnyebb. Tehát ez a 4 tárgy ami matekos az első 2 félévben. Mennyire kell a matek? Én soha nem voltam jó matekból, az érettségim is gyenge lett ebből a tárgyból(30-40%). Amikor bekerültem nagyon nehéz volt megszoknom az első hónapban , de ahogy telt az idő egyre könnyebbé vált. Én azt gondolom ha gyakorolsz akkor nem lehet baj . A gazdasági matek sokkal egyszerűbb és logikusabb mint a középiskolai matek. Rá kell állnia az ember agyának erre is . Nem hittem volna , hogy egyszer ezt mondom ,de nekem ma már sokkal nagyobb könnyebbség ha egy zh-ban vannak számítási feladatok, mert csak leülsz egyszer megérted és utána nem kell vele szórakozni. (Van azért kivétel, de ritka)

Kár a matek miatt feladni.

Én még nem végeztem , így nem próbáltam munkákat keresni, de én úgy tudom , hogy széles a választék.

2022. ápr. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én most érettségizek és én is a nemz.gazdálkodást írtam első helyre. Szeretném megkérdezni,hogy milyen érettségi eredmény szükséges ahhoz,hogy államilag támogatottra bejussak?
2022. ápr. 22. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#3 A minimum államin mindig 400 pont (BGE és társai), ELTE biztos, hogy 410+, a Corvinus pedig 460-70 pont ösztöndíjason. Tehát elég jó érettségi eredmény szükséges
2022. ápr. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70-80 %-os közép és 90%-os emelt elég vajon? Kb.így sikerültek a próba érettségik.
2022. ápr. 25. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezt így nem lehet megmondani, több tényezőtől függ ( tanulmányi átlag, nyelvvizsgák, más egyéb többletpontok), engem a 90%-os emelt angolom juttatott be mert nem volt jó az átlagom annyira.
2022. ápr. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6os ez szuper jó hír számomra,mert angol emelt próba érrttségim 94%-os lett. Ennek nagyon örülök,ha ez valóban így van! :-)
2022. ápr. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!