Mit szóltok ahhoz, hogy 2024-ben szóbeli lesz az orvosi egyetemeken?

Figyelt kérdés

Mi a véleményetek arról, hogy az orvosi egyetemeken 50 pontot érő szóbeli vizsga lesz?

Jó vagy rossz dolog?



2023. szept. 6. 23:59
A kérdező szavazást indított:
Igen, jó dolog
Nem, rossz dolog
55 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom, mit gondoljak róla. Eddig a 100 többletpont alanyi jogon járt, most a legtöbb ember aligha fog tudni 90-et összeszedni (felsőfokú nyelvvizsga 40 pont és a szóbeli 50 pont). Ki garantálja azt, hogy a szóbeli 50 pontos lesz?


Az lenne elvileg a lényege, hogy kiszűrjék az alkalmatlanokat, viszont ennek semmi értelme, mivel épphogy az egyetem alatt fejlődik az ember.


Szóval részemről egyértelműen rossz dolog. Az emeleteket ugyanúgy 85% felettire kell megírni, cserébe azért a 90 pontért is küzdeni kell majd (akinek nincs felsőfokú nyelvvizsgája, annak most csinálnia kell). Valamelyik elmeroggyant unatkozott vagy gonoszkodott és megnehezítette a bejutást, ami azért ciki, mert orvoshiány van. Sőt, azok is elmennek, akik itthon diplomáztak.

2023. szept. 7. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%
Rossz dolog. Az egyetemen a profok sajat hataskorben, szimpatiara ws pofavizitre alapozva fognak pontozni. Ahol en tanulok, egy videki egyetem tele korrupcioval, a profok majd a helyi kollegaik meg spanjaik gyerekeit fogjak elonyben reszesiteni... sajnos... protekcio, korrupcio.
2023. szept. 7. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%

Van par draga orvosgyerek nalunk, akik meg a korabbi rendszerben kerultek felvetelre, es erdekes modon mindig egyutt mennek vizsgazni es atcsusszannak a legnehezebb vizsgakon is... meg vannak a kapcsolataik az orvos szuleik altal a nalunk tanito tanarokkal.

Na mi lesz ezutan, ha mar a felvetelt is lezsirozzak?

2023. szept. 7. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
28%
Nekem úgy tűnik, mintha az Amerikai rendszer próbálnák utánozni (van szóbeli felvételi, de van 200 különböző orvosi egyetem, itt országosan csak 4, innen már nem nehéz a matek). De akkor legyen 6 év helyett 4 éves az orvosi, merthogy ott annyi!
2023. szept. 7. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
Aki nem értené: 200 egyetemről 1 helyre biztosan felvesznek.
2023. szept. 7. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%

Lehetne sok előnye, én amúgy sem értem, hogy orvosi szakokon miért nincs pszichológiai alkalmassági vizsgálat. Nem azért, mert a fele pszichopata lenne vagy ilyesmi, csak aki nem akar az emberekkel foglalkozni, csak a testükkel, az ne legyen orvos. Aki csak szerelni, meg javítani akar, menjen el autószerelőnek, de annak semmi értelme, hogy állítólagosan olyat akarsz meggyógyítani, akivel úgy bánsz mint egy darab ronggyal. Nem kell gyógyítani, nem kell segíteni, ha nem látja bennem az embert... És nem, nem haverkodnia kell az orvosomnak, csak figyeljen arra amit mondok, ha azt mondom fáj, higyje el, hogy fáj, ne tegye a megjegyzéseket.

A többi is fontos, mint a mentális teherbírás, mert az orvostanhallgatók fele gyógyszereken él...


Na de, itt, jelenleg nem tartom ezt jó ötletnek, mert eddig a felvételin egy kódnév voltál, senki nem tudott semmit, csak az eredményeidet. Most pedig a korrupció, a protezsálás és a szexuális visszaélések melegágya lesz ez a rendszer...

2023. szept. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
89%
Nem vagyok orvosis, nem is leszek az, de nem tartom jó ötletnek. Eddig, ahogy a 6-os is írta, teljesen anonim volt minden, ugye nem véletlen küldenek emelt érettségikre is (amit általában azért tesz az ember, mert a szakjához fontos) másik iskolába, nem írod fel a neved a lapra stb. Szerintem ez nyílt teret ad a kivételezésnek.
2023. szept. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem rossz, hogy mostantól ez így van. Gyakorlatilag még most sem tudunk semmit, hogy mi fog történni a szóbelin, PTE-nél láttam (ha jól emlékszem), hogy lesz elméleti rész is, amit kérdeznek, de el nem tudom képzelni, hogy hogy fogják ezt megoldani. Ugye az egyetemek egymás szóbeli eredményeit elfogadják, tehát biztos lennie kell majd itt is egy hasonló pontozási rendszernek, mint szóbeli érettségin, de tudjuk jól, hogy azért ott is benne van a pakliban, hogy ha jó fej a tanár könnyebben ad pontot ugyanazért a válaszért, amiért egy szigorúbb nem ad pontot.


Ezen kívül (bár ez teljes mértékben ilyen "összeesküvés elmélet", ne legyen igazam benne) szerintem így nagyon sok lesz aki pofára kap több pontot, vagy azért mert anyu/apu orvos.

Illetve az eddig is nyílt titok volt, hogy a szakma kezd elnőiesedni, ezt sokan nem szeretnék, így szerintem a lányokat szigorúbban fogják pontozni

(De ebben tényleg ne legyen igazam, ezek teljes mértékben konteók, amiket barátnőimmel szedtünk össze leendő felvételizőktől.)


Szóval ezért én/mi kicsit félünk tőle.

A plusz pontok rendszere pedig szintén vicc kategória szerintem, az egyébként jó dolog, hogy ha esetleg valami extrát csináltál gimi alatt értékelik, de ennek így nem látom értelmét.

Mármint pl Semmelweisen miért jár művészeti alapvizsgára pont, ha nyelvvizsgára alig?


Te egy átlagos gimisként tényleg max nyelvvizsgára tudsz pontot szerezni (vagy ahol van lehetőség kvázi "vehetsz magadnak" pontokat azzal, hogy elmész általuk szervezett táborba, felkészítőre), de egyébként nem sokan rendelkeznek olyan sport- vagy tanulmányi versenyeredményekben amik annyira kiemelkedőek, hogy járna érte pont.

Szerintem ez a pontszámítás azoknak kedvez inkább, akik több éve próbálkoznak bejutni de még nem sikerült. Nekik pl lehetőségük van a munkatapasztalatra plusz pontot kapni, (+nekem személy szerint könnyebb volt gimi után nyelvvizsgát szerezni).

2023. szept. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
84%
Akkor mondjuk tényleg látnám értelmét ha azt is néznék amit a 6-os írt
2023. szept. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
18%

#6 Ezzel vitatkoznék... az előny, ha az orvos el tud vonatkoztatni és nem terheli meg túlságosan minden súlyos betegénél a saját pszichéjét.

Elmondom neked, van arra nézve kutatás is, hogy a pszichopata sebészek sokkal nagyobb hatékonysággal tudnak dolgozni a szakmájukban, mint a nempszichó sebészek.

Azt meg ne mondd, hogy ha valaki bunkó beszólogatós, akkor egy emberekkel való foglalkozásra nem alkalmas pszichopata, mert akkor az ügyfélszolgálatosok, hivatalnokok felét is ilyen alapon el lehetne küldeni.

Te vagy a beteg, vannak jogaid, védd meg magad vagy váltsál orvost, ha nem tetszik!

2023. szept. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!