Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Külföldi egyetem helyett...

Külföldi egyetem helyett magyar egyetem?

Figyelt kérdés

Jelenleg külföldön élek, már éltem itt korábban még anyukámmal, ő is itt él, itt dolgozik. Eleinte én visszaköltöztem Magyarországra, el is kezdtem ott az egyetemet, de aztán az a szak nem vált be, otthagytam és kitaláltam, hogy mégis inkább külföldre mennék, valószínűleg jobb jövőm lenne ott, új szakokat már ott néztem, jelentkeztem is az egyetemre, de nem vettek fel. Országot, szakot, konkrétumokat nem szeretnék írni. Iszonyat kemény a felvételi, sokat tanultam, készültem rá, de nem sikerült. Nem adom fel, most el fogok menni dolgozni, nyelvet tanulok, majd persze újra előveszem a felvételit és jövőre is megpróbálom, de ez elég komplikált, sajnos nem csak attól függ a siker, hogy az ember készül-e eleget rá, ezért tartok attól, hogy esetleg jövőre sem vesznek fel. Ha így lesz, akkor lépni szeretnék valamit, hiszen hosszú út áll előttem, hosszú a képzés, én sem 18 éves vagyok már (ha jövőre kezdem az egyetemet, már majdnem a 22-t fogom betölteni), nem akarom vesztegetni az időt, szeretnék már valamit kezdeni magammal és haladni a tanulmányaimmal. Más ország felvételi követelményeit, rendszerét is megnéztem, nem nagyon jöhet szóba más. Magyarországon idén nem vettek volna fel, mert nem értem volna el a ponthatárt, viszont utánanéztem az új pontszámítási rendszernek, ami jövőre lesz és nekem pont kedvező lenne, több pontom lenne, amivel szinte biztosan felvennének magyar egyetemre (Budapest). Ezért gondoltam arra, hogy ha jövőre sem vennének fel itt, akkor visszaköltöznék újra Magyarországra és ott csinálnám meg az alapképzést, esetleg ha tudnék, kijönnék Erasmussal, aztán a mestert külföldön tervezném.

Szerintetek? Hiba lenne, ha így visszaköltöznék? De pont ez az, hogy más ország nagyon nem jöhet szóba, itt meg ha nem jutok be, akkor azért 5 évig nem akarom ezt játszani, hogy éveket hagyok ki...


2023. szept. 8. 09:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem jó terv. Próbáld meg újra, aztán, ha nem, nem annyira rossz budapesti egyetemistának lenni.


Én otthon csináltam a bsc-t, külföldön az msc-t illetve némi erasmus tapasztalatom is van.

Ezekkel kapcsolatban írhatsz ha van kérdés.


Azt nem értem miért nem jön szóba más ország. Bár nem tudom milyen szakra mennél, de én nem láttam durva feltételeket, sőt, valahol megvannak a feltételek és ha teljesíted, felvesznek. Nem versenyzel másokkal a helyért.

Hogyhogy nem azon múlik mennyit készülsz? Akkor min?

Ha többször nem sikerül a felvételi érdemes elgondolkodni a szakválasztáson. Biztos neked való? Ha protekciós alapon kerülnek be mások, te meg teljesen szuper vagy, 100%-ban a rendszer hibája ez, akkor biztos szeretnél egy ilyen rendszerű területen karrierrel próbálkozni?

2023. szept. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!